Zprávy z Mostu

VIDEO: Mládež na Mostecku zapíjela vysvědčení alkoholem

Reklama

 

Mostecko - Na neplnoletou mládež popíjející alkohol v parcích, na hřištích sídlišť, ale i v restauracích a nočních barech se v pátek večer zaměřili státní policisté v Mostě a v Litvínvě.

Policejní hlídky se krátce před třiadvacátou hodinou vydaly nejprve do největšího mosteckého parku, kde se často večer schází mládež s alkoholem v ruce.

Hned první pár posedávající na lavičce policisté "načapali" s PET láhví alkoholu. Při orientační zkoušce jak sedmnáctiletý mladík, tak jeho stejně stará kamarádka "nadýchali." Oba se přiznali, že k večeři měli jedno pivo. U mladíka, ale test odhalil, že piv musel mít minimálně tři.

Policisté procházeli také mostecká sídliště a zaměřili se v nich hlavně na dětská hřiště, která ve večerních hodinách lákají rovněž neplnoletou mládež.

Mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová k tomu poznamenala, že páteční večer policisté nevybrali náhodou. "Jde o konec školního roku a mládež tak často "zapíjí" vysvědčení i alkoholem. Proto jsme se rozhodli pro kontrolu v tuto dobu na celém Mostecku," vysvětlila Bartošová s tím, že do bezpečnostního opatření se zapojily tři desítky policistů.

"Hlídky se zaměřily hlavně na porušování zákazu podávání alkoholu osobám mladším osmnácti let a na prevenci protiprávního jednání. Ze sto šesti zkontrolovaných osob jich bylo třicet tři mladších osmnácti let. U třech mladistvých bylo dechovou zkouškou zjištěno požití alkoholu. Hoch kontrolovaný v mosteckém parku „nadýchal" více než jedno promile. U zbývajících dvou byly hodnoty pod jedním promile. Policisté nyní zjišťují, kdo jim alkohol podal," konstatovala Bartošová.

Policisté během noci procházeli vytipovaná místa veřejného prostranství a také patnáct restaurací a osmnáct heren. Akce směřovala hlavně do problémových lokalit. Kontrolám neunikli ani řidiči čtyřiadvaceti vozidel. Strážci zákona odhalili jednu osobu, která řídila pod vlivem návykové látky. Během noci tak padaly i pokuty za přestupky.

VIDEOREPORTÁŽ Z NOČNÍ KONTROLNÍ AKCE:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku. Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci. Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala. 

Sport

 • 24. říjen 2016

  Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.