Sobota 26. květen 2018
Svátek má Filip
Archivováno

Mostecko - Devětatřicetiletý muž z Litvínovska má na krku minimálně třicet vloupaček na Mostecku a Litvínovsku. Vykrádat měl především sklepy v domech.

Litvínovan byl podle všeho i v několika bytových komorách, kočárkárně a bytě. "V místech, kam vnikl, bral vše, co se dalo nějak využít. Poškození přišli o jízdní kola, sportovní potřeby, kuchyňské vybavení, nářadí, rybářské potřeby, pneumatiky, alkohol, potraviny a další drobnosti," řekla mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová. 

Litvínovan podle svých slov alkohol a potraviny zkonzumoval a zbytek věcí zpeněžil. Finance měl potom použít pro svoji potřebu Z bytu v Teplicích, který byl jeho jediným vloupáním mimo území okresu Most, měl vzít z kabelky peněženku s finanční hotovostí, stravenkami a platební kartou. Celková škoda způsobená dvaceti osmi skutky přesáhla částku tři sta tisíc korun; odcizené věci byly vyčísleny na 270 tisíc korun a na poškození to je cca 40 tisíc. Tato čísla zřejmě nejsou konečná, policisté ještě od všech poškozených neobdrželi vyčíslení škody.

Mužovo řádění bylo zaznamenáno od začátku roku. Nyní, když spadla klec a kriminalisté Litvínovana lapili, svoji trestnou činnost doznal a také ji detailně popsal. I tak mu policejní komisař sdělil obvinění hned z několika trestných činů – krádež vloupáním, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Na šikmé ploše se obviněný neocitl poprvé, jedná se o recidivistu, který byl v uplynulých třech letech za majetkové delikty odsouzen. Stíhán je vazebně. Svobody si dlouho neužil, v lednu byl v rámci amnestie propuštěn. Nyní mu hrozí až pět let vězení. Policie na případu nadále pracuje.

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací