22. února 2017 Svátek má Petr

Most - Lidé žijící v přízemí by si měli dávat daleko větší pozor na věci ponechané na svých balkónech.  O ně totiž mají velký zájem zloději. 

Mostečtí policisté od začátku července přijali dva případy krádeží věcí z balkónu. První skutek byl oznámen z ulice Maxima Gorkého. Neznámý zloděj vylezl na přízemní balkon a tam ukradl věci za téměř 8.200 korun. Jednalo se o jízdní kolo, helmu na kolo, dvě bundy a kalhoty.

Druhý čin se udál v Moskevské ulici na balkóně v 1. patře. Poškozený v noci uslyšel hluk, tak se šel podívat, co se děje. V blízkosti domu uviděl neznámou osobu ujíždějící na jeho kole. Hodnota bicyklu byla vyčíslena na 300 korun. Události policie kvalifikovala jako trestné činy krádež vloupáním a porušování domovní svobody.

Informovala o tom mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová s tím, že po zlodějích se nadále pátrá. Nejedná se o zcela ojedinělé případy. V červnu policisté informovali o krádežích oděvů z balkónů v Mostě .

"V souvislosti s těmito případy policisté nabádají občany, aby si na balkóny, zejména v nižších patrech budov, raději neukládali věci, které by se mohly stát terčem zlodějů," radí Bartošová.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.