Neděle 18. duben 2021
Svátek má Valérie
Archivováno

Braňany - Na třicet dobrovolníků z řad rybářů do naplánovaného úklidu okolí pískoven u Braňan, které jsou velmi oblíbeným místem pro rybáře i další lidi z Mostecka. "Bohužel mnozí lidé si přírody neváží a tak po nich zůstává kolem vody mnoho odpadků," říká Jiří Jakeš rybářského svazu.

 

I přes značnou nedělní nepřízeň počasí se nakonec u břehů sešlo kolem třiceti dobrovolníků. Největší skupinu tvořily děti z rybářského kroužku, který funguje při 11. základní škole v Mostě a jejich rodiče. S dětmi tu byli samozřejmě i jejich vedoucí Milan Mičunovič a Vladimír Novotný. Dále několik rybářů z Braňan a hospodář Mosteckých rybářů Jiří Jakeš. "Plánované opékání buřtů se muselo bohužel odložit, protože všichni byli promočeni, ale jakmile to počasí dovolí, sejdou se všichni na rybářském domově v Litvínově na Pavlu a vynahradí si to," řekl hospodář Jakeš..

Celkem dobrovolníci posbírali 60 velkých pytlů odpadků a nemalé množství objemnějšího odpadu jako jsou pneumatiky, plastové zbytky vozidel, a dokonce dvě rozbité televize. Mezi odpadky jednoznačně kralují PET láhve, sáčky a plechovky.

"Všem zúčastněným patří obrovské uznání a díky, protože odvedli dobrou práci za velmi nepříznivých podmínek. V letošním roce se jednalo pravděpodobně o poslední úklid, který mostečtí rybáři provedli. Letos bylo uklizeno celkem 11 rybníků v Havrani, Mariánských Radčicích, Horním Jiřetíně a Braňanech," dodal závěrem Jakeš.

FOTOGALERIE:

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací