26. února 2017 Svátek má Dorota

Most/Křešice - Zástupci mostecké Akademie dobrovolných záchranářů ČR předali v Křešicích finanční dar jedné z rodin postižených letošní povodní.

Peníze předal rodině ředitel ADZ ČR Petr Sejkora, člen dobrovolných hasičů z Úpořin Michal Čepelík a jednatel dubské firmy Unifax Petr Škvára. Šlo o finanční dar v řádech několika tisíc korun ke zmírnění následků velké vody.

"Tuto křešickou rodinu vytipovali nači členové a doporučili nám ji i někteří obyvatelé obce a také velitel ústecké požární stanice Radim Slavík. V místě pak prováděl takzvaný screening Michal Čepelík. Po zralé úvaze jsme se proto rozhodli pro tuto rodinu, která neměla pojištění svého domku. Jelikož je hlava rodiny v nemocenském stavu a žena se snaží i po tom všem držet celou rodinu "nad vodou" peníze jsme se rozhodli věnovat právě jim. Rodině přejeme pevné nervy a pokud to bude možné i úsměv ve tváři," vysvětlil šéf dobrovolných záchranářů Sejkora.

Právě o letošních záplavách se Akademie dobrovolných záchranářů ČR se sídlem v Mostě nejlépe zapsala jako dobrovolnické krizové centrum, které spolupracovalo s hlavním krizovým štábem Ústecka i se složkami Integrovaného záchranného systému ČR. Během několika dnů dobrovolníci založili na sociální síti speciální stránku, do které se zaregistrovalo téměř tisíc "dobrovolníků,"  kteří byli připraveni ve dne v noci pomáhat a většina z nich se aktivně zapojovala do přípravních prací a posléze i do úklidů po povodni.

 

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.