19. února 2017 Svátek má Patrik

Most - Republikové mistrovství silničních motocyklů na mosteckém Autodromu je už minulostí. Po celý víkend ale záchranáři z Ambulance Medevac s.r.o. z Kounova měli plné ruce práce.

Reportéři agentury JV PRESS jako jediní mohli být na stanovišti záchranářů a mapovat tak jejich činnost během víkendového klání motošpiček, které se sjely do Mostu.

Výkonný ředitel firmy Medevac.cz zajišťující zdravotnický dozor Radan Doubrava uvedl, že na místě bylo k dispozici celkem šest posádek záchranářů. "Měli jsme tu spoustu techniky, sanitek, dva lékaře a dalších spaciálních vozidel. Naše firma fungujeme na mosteckémAutodromu už dva měsíce a celý náš tým zácharářů fandí motosportu. Proto také zajišťujeme na autodromu zdravotnický dohled," vysvětlil Doubrava. 

Provozní ředitel Medevacu Jaroslav Kašpar k tomu poznamenal, že v Mostě má kounovská firma Medevac.cz 3 sanitky, čtyřkolku a další speciální vozidla včetně takzvaného Medical car, což je velmi rachlá upravená škoda Octavie určená na závodní okruh, kterou se rovněž přepravují ke zraněným lékaři a záchranáři. 

Podle lékaře Medevacu Michala Konráda během víkendového závodu záchranáři ošetřili pouze tři poraněné motorkáře a jednu divačku. "Všechna poranění byla naštěstí pouze lehká a pády se tentokrát obešly bez těžkého zranění," vyvsětlil lékař Konrád. 

Záchranáři úzce spolupracují s vedením závodu a "své" lidi mají také v řídícím středisku, tedy v jakémsi samém srdci mosteckého Autodromu. Právě z jeho centra je veškeré dění nejen na závodním okruhu ale i v jeho okolí řízeno a ovládáno. Jako na dlani pak má šéflékař celý autodrom díky desítkám průmyslových kamer po celém areálu závodního okruhu. 

I když uplynulý závod silničních motocyklů naštěstí nebyl bohatý na pády, záchranáři Medevacu se po tři dny jeho konání téměř nezastavili. 

A už nyní se pilně připravují na plánovaný další chystaný závod na mosteckém autodromu.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.