Zprávy z Mostu

Záchranáři Medevacu se na autodromu téměř nezastavili

Reklama

Most - Republikové mistrovství silničních motocyklů na mosteckém Autodromu je už minulostí. Po celý víkend ale záchranáři z Ambulance Medevac s.r.o. z Kounova měli plné ruce práce.

Reportéři agentury JV PRESS jako jediní mohli být na stanovišti záchranářů a mapovat tak jejich činnost během víkendového klání motošpiček, které se sjely do Mostu.

Výkonný ředitel firmy Medevac.cz zajišťující zdravotnický dozor Radan Doubrava uvedl, že na místě bylo k dispozici celkem šest posádek záchranářů. "Měli jsme tu spoustu techniky, sanitek, dva lékaře a dalších spaciálních vozidel. Naše firma fungujeme na mosteckémAutodromu už dva měsíce a celý náš tým zácharářů fandí motosportu. Proto také zajišťujeme na autodromu zdravotnický dohled," vysvětlil Doubrava. 

Provozní ředitel Medevacu Jaroslav Kašpar k tomu poznamenal, že v Mostě má kounovská firma Medevac.cz 3 sanitky, čtyřkolku a další speciální vozidla včetně takzvaného Medical car, což je velmi rachlá upravená škoda Octavie určená na závodní okruh, kterou se rovněž přepravují ke zraněným lékaři a záchranáři. 

Podle lékaře Medevacu Michala Konráda během víkendového závodu záchranáři ošetřili pouze tři poraněné motorkáře a jednu divačku. "Všechna poranění byla naštěstí pouze lehká a pády se tentokrát obešly bez těžkého zranění," vyvsětlil lékař Konrád. 

Záchranáři úzce spolupracují s vedením závodu a "své" lidi mají také v řídícím středisku, tedy v jakémsi samém srdci mosteckého Autodromu. Právě z jeho centra je veškeré dění nejen na závodním okruhu ale i v jeho okolí řízeno a ovládáno. Jako na dlani pak má šéflékař celý autodrom díky desítkám průmyslových kamer po celém areálu závodního okruhu. 

I když uplynulý závod silničních motocyklů naštěstí nebyl bohatý na pády, záchranáři Medevacu se po tři dny jeho konání téměř nezastavili. 

A už nyní se pilně připravují na plánovaný další chystaný závod na mosteckém autodromu.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Zlín/Litvínov - Hokejisté Litvínova si v neděli v podvečer ze Zlína odvezli po neúspěšném utkání čtyři branky. Verva totiž na ledě soupeřů prohrála s týmem PSG Zlín 1:4.

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.