Středa 19. září 2018
Svátek má Zita

Most - Ve druhé největší nemocnici Krajské zdravotní, v Nemocnici Most, jednal v pondělí 9. dubna v rámci svého výjezdního zasedání Výbor pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje.

Jednání byli přítomni za Krajskou zdravotní generální ředitel Ing. Petr Fiala, náměstek pro řízení lidských zdrojů Ing. Vojtěch Krump, ředitel zdravotní péče Nemocnice Most, o. z., MUDr. Petr Najman a hlavní sestra Nemocnice Most Mgr. Šárka Gregušová.

V závěru jednání generální ředitel Krajské zdravotní Ing. Petr Fiala prezentoval členům výboru nedávno ukončené, probíhající a připravované investiční akce v mostecké nemocnici (prezentace je součástí tiskové zprávy), jejíž ředitel zdravotní péče MUDr. Petr Najman a hlavní sestra Mgr. Šárka Gregušová členy výboru provedli po areálu nemocnice a společně navštívili rekonstruovanou budovu E a další exteriéry a interiéry nemocnice v Mostě.

„Jsem velmi rád, že členové výboru měli možnost seznámit se přímo na místě s aktuální situací v mostecké nemocnici. Jedním ze stěžejních bodů tohoto jednání bylo i schválení dotačních programů v oblasti zdravotnictví. Pro nemocnice našeho regionu je nepřínosnějším dotačním programem ten, kterým Ústecký kraj podporuje zvýšení komfortu pacientů lůžkové péče. Pro rok 2018 bude v tomto programu do nemocnic přeposláno na základě jejich žádostí celkem 50 milionů korun. Děkuji všem zdravotnickým pracovníkům nemocnic Krajské zdravotní za obětavou práci pro naše občany,“ řekl předseda Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje Bc. Pavel Csonka.

Mostecká nemocnice disponuje 26 primariáty, včetně oddělení následné péče v Mostě - Zahražanech. K 31. 12. 2017 měla Nemocnice Most, o. z., celkem 733 lůžek, z toho 528 lůžek akutní péče, 65 tzv. jipových lůžek, 113 lůžek následné péče v Zahražanech a 27 lůžek následné intenzivní péče (NIP), dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP).

Aktuálně

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací