26. února 2017 Svátek má Dorota

Most – Až se začne hodně prášit, město Most pošle do ulic kropicí vozy. A lidé se budou moci lépe nadechnout. Snížit nepříjemné dopady zvýšené koncentrace polétavého prachu by mělo právě skrápění ulic. Informovaly o tom Mostecké listy.

Podle názorů odborníků je hlavním zdrojem vyššího výskytu prachu vysoké dopravní zatížení, především otěr pneumatik a vozovek, což vede k opakovanému víření prachových částic na komunikacích.

„Nepříjemné dopady prašnosti budeme v létě snižovat skrápěním páteřních a dopravně nejvíce zatížených komunikací ve městě. Bohužel skrápění nelze provádět v zimě, kdy dochází ke zvýšeným koncentracím polétavého prachu nejčastěji," uvedl radničním novinám primátor Vlastimil Vozka.

Podle středečních informací Českého hydrometeorologického ústavu byla v poledne kvalita ovzduší na Mostecku na všech měřicích stanicích uspokojivá nebo velmi dobrá. Kropicí vozy tak zatím nemusí vyjet.

Pokud bude v ovzduší prachu nad limity, pak technické služby zajistí skrápění pěti tras po Mostě.

Jedná se o tyto trasy:

  • ul. Budovatelů od dopravního podniku ke kruhovému objezdu u zimního stadionu
  • od Luny k nemocnici a dále přes ul. SNP, Josefa Skupy, křižovatku u Prioru a dále na ul. Moskevská až ke kruhovému objezdu nad nádražím
  • ul. Zdeňka Štěpánka, Lipová, Višňová, Jana Palacha, Pod Lajsníkem – ukončit na kruhovém objezdu v ul. Rudolická
  • od kruhového objezdu v ul. Jaroslava Průchy (křižovatka ulic Jaroslava Průchy, Jana Palacha a Jiřího z Poděbrad) směr přes křižovatku u Rozkvětu přes ulici Františka Halase až ke kruhovému objezdu v ul. Žatecká
  • ul. ČSA od muzea k Luně.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.