Zprávy z Mostu

Až se bude hodně prášit, pošle město do ulic kropicí vozy. Kam přesně pojedou?

Reklama

Most – Až se začne hodně prášit, město Most pošle do ulic kropicí vozy. A lidé se budou moci lépe nadechnout. Snížit nepříjemné dopady zvýšené koncentrace polétavého prachu by mělo právě skrápění ulic. Informovaly o tom Mostecké listy.

Podle názorů odborníků je hlavním zdrojem vyššího výskytu prachu vysoké dopravní zatížení, především otěr pneumatik a vozovek, což vede k opakovanému víření prachových částic na komunikacích.

„Nepříjemné dopady prašnosti budeme v létě snižovat skrápěním páteřních a dopravně nejvíce zatížených komunikací ve městě. Bohužel skrápění nelze provádět v zimě, kdy dochází ke zvýšeným koncentracím polétavého prachu nejčastěji," uvedl radničním novinám primátor Vlastimil Vozka.

Podle středečních informací Českého hydrometeorologického ústavu byla v poledne kvalita ovzduší na Mostecku na všech měřicích stanicích uspokojivá nebo velmi dobrá. Kropicí vozy tak zatím nemusí vyjet.

Pokud bude v ovzduší prachu nad limity, pak technické služby zajistí skrápění pěti tras po Mostě.

Jedná se o tyto trasy:

 • ul. Budovatelů od dopravního podniku ke kruhovému objezdu u zimního stadionu
 • od Luny k nemocnici a dále přes ul. SNP, Josefa Skupy, křižovatku u Prioru a dále na ul. Moskevská až ke kruhovému objezdu nad nádražím
 • ul. Zdeňka Štěpánka, Lipová, Višňová, Jana Palacha, Pod Lajsníkem – ukončit na kruhovém objezdu v ul. Rudolická
 • od kruhového objezdu v ul. Jaroslava Průchy (křižovatka ulic Jaroslava Průchy, Jana Palacha a Jiřího z Poděbrad) směr přes křižovatku u Rozkvětu přes ulici Františka Halase až ke kruhovému objezdu v ul. Žatecká
 • ul. ČSA od muzea k Luně.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 23. říjen 2016

  Lahošť - Měsíce komplikací v automobilové dopravě i při cestování autobusy mezi Duchcovem a Teplicemi skončily. Lahošť je znovu průjezdná!

 • 23. říjen 2016

  Litvínov - Podezřele kličkující pomalu jedoucí vozidlo na janovském sídlišti neuniklo pozornosti obsluhy kamerového systému litvínovských strážníků. Na místo proto vyjela hlídka, která slovenskou osádku automobilu zastavila. Řidič strážníkům řekl, že na auto nasadil prázdnou rezervu a jel prý zrovna k čerpací stanici pneumatiku nafouknout.

 • 22. říjen 2016

  Meziboří - V příkopu skončil řidič s osobním automobilem, který v sobotu večer nezvládl řízení na silnici z Meziboří na Litvínov a v zatáčce vylétl ze silnice. Muž za volantem naštěstí vyvázl bez zranění. Přesto měl smůlu. Přivolané policejní hlídce totiž nadýchal alkohol. Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Sport

 • 23. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most doma podlehli Metzingenu 25:29. V odvetě druhého kola Poháru EHF podlehly 25:29 (9:15).

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.