Zprávy z Mostu

Po železnici jezdí moderní Most. Jak se vám líbí?

Reklama

doprava Most vlak RegioPanter jízdní řádMostecko - Na tratích Ústeckého kraje jezdí další nové vlakové soupravy. Mají jména měst v regionu, do kterých zajíždějí. První jednotka RegioPanter se jmenuje Ústí nad Labem, další nesou názvy měst Chomutov, Most, Teplice a Děčín.

Jednotky RegioPanter jezdí z Děčína přes Ústí nad Labem do Mostu a Chomutova. „Postupně dochází k nahrazování klasických souprav moderními jednotkami. Umožňují cestujícím pohodlnější nastupování a vystupování a také větší komfort, díky klimatizaci, propracovanému audiovizuálnímu systému a přehlednému interiéru," uvedl Daniel Jareš, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Ústí nad Labem. Bezbariérové nástupní prostory umožňují snadnou přepravu cestujících na vozíku i přepravu cestujících s jízdními koly.

"V jednotkách RegioPanter je i oddíl 1. třídy, ale zatím v současném jízdním řádu, kdy jednotky výrobce postupně dodává, není 1. třída v jízdním řádu zveřejněna. Oddíl je označen nálepkou se 2. třídou a mohou jej využívat cestující s jízdenkou pro 2. třídu. V připravovaném jízdním řádu pro rok 2014 bude již 1. třída zveřejněna," uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Celkem bude v Ústeckém kraji jezdit sedm souprav RegioPanter, zbylé dvě výrobce Škoda Vagonka dodá o prázdninách. Kromě páteřní linky Děčín – Ústí nad Labem – Most – Chomutov se nová vozidla objeví také na lince Litvínov – Teplice – Ústí nad Labem a dále na prodloužení stávající linky z Chomutova až do Kadaně předměstí. Obojí je však podmíněno ještě elektrizací části nových úseků.


 

Charakteristika vozidel RegioPanter

 • moderní interiér s oddíly 1. a 2. třídy
 • bezbariérové nástupní prostory umožňující snadný nástup seniorům, cestujícím s malými dětmi, maminkám s kočárky, vozíčkářům nebo cyklistům
 • vlak je vybaven klimatizací, což přivítají cestující zejména v teplých letních dnech
 • pro nástup v zastávkách bez vysokých nástupišť jsou nástupní prostory vybaveny výsuvným pomocným schůdkem pro snazší nástup cestujících
 • v interiéru jsou místa vyhrazená pro kočárky, invalidní vozíky, objemná zavazadla nebo jízdní kola
 • moderní audiovizuální informační systém vybavený LCD displeji
 • WC je vybaveno uzavřeným systémem, jedna toaleta je navíc bezbariérová vybavená sklopným pultem pro přebalování kojenců
 • souprava je vybavena zařízením Wi-Fi pro připojení k internetu
 • všechna místa v 1. třídě a vybraná místa ve 2. třídě jsou vybavena elektrickými zásuvkami 230 V

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.