Čtvrtek 2. duben 2020
Svátek má Erika

Most - Příkladně se zachoval koncem března policista David Kánský. Přesně podle hesla, které vozí česká policie na svých autech. A to i ve chvíli, kdy na sobě neměl uniformu.

V době svého volna byl odpoledne na parkovišti u prodejny koberců v Mostě. Všiml si vycházející ženy se starším mužem, kteří společně nesli ke svému autu koberec. Když koberec uložili na střešní nosič a muž si sedl do vozidla na místo řidiče, tak náhle zaslechl křik ženy. Policista k nim hned zamířil a uviděl, že senior je v bezvědomí. Okamžitě zavolal na linku 155 a dle pokynů operátora RZS prováděl úkony nezbytné k záchraně života.

Po minutě se pán probral a chtěl z místa odjet. V tom mu policista zabránil. Muž po několika vteřinách opět zkolaboval. „Policista muže vytáhl ven a položil ho na deku a dále kontroloval jeho životní funkce, neboť muž byl stále v bezvědomí. Po několika minutách přijela sanita a policista záchranářům pomohl muže naložit na nosítka. Poté poskytl pomoc i ženě na místě, pomohl zajistit uskladnění koberce v prodejně a nabídl jí odvoz do nemocnice, neboť žena si netroufla automobil sama řídit,“ popisuje konání svého kolegy Ludmila Světláková, mluvčí mosteckých policistů.

David Kánský předal ženě na sebe i telefonní kontakt s tím, pokud by potřebovala s něčím pomoci, neboť žena nebyla z Mostu.

Rodina zaslala v dubnu na Územní odbor Policie ČR v Mostě poděkování za záchranu života seniora, který měl vážnou život ohrožující příhodu. Dokonce přijela osobně poděkovat policistovi na obvodní oddělení v Mostě, kde David Kánský pracuje jako vedoucí tohoto útvaru.

„Vedení mostecké policie si jednání svého policisty velmi váží a nominovalo ho na udělení Zlatého záchranářského kříže,“ dodala Ludmila Světláková.

David Kánský tak naplnil zcela heslo policie „Pomáhat a chránit“.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací