Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli.   Audioverze Roman Pecháň by měl přestat kouřit, protože má plíce v prdeli. GSpeech
Pondělí 22. květen 2017
Svátek má Emil
Archivováno

Počerady – Během prvního pololetí letošního roku absolvovali profesionální hasiči z Elektrárny Počerady 101 výjezd. Sedmkrát přitom vyjížděli v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS) a pouze jednou poskytovali v lokalitě elektrárny první předlékařskou pomoc.

V případě požárů, jak v elektrárně, tak i v jejím okolí mají kolonku prázdnou. Jednou ovšem spěchali k údajně hořícímu kontejneru ve Vyškově, jak se ale ukázalo, nádoba na odpad byla netknuta.

„I to se někdy v rámci výjezdů započítaných do IZS stává, že se jedná o planý poplach, také ovšem mohlo jít o nějakého vtipálka, který zavolal na tísňovou linku. Opravdu nevím, každopádně jsme nemuseli zasahovat," konstatoval Josef Hubač, velitel Hasičského záchranného sboru podniku Elektrárna Počerady (HZSp – EPC). Jak dále uvedl, většinou se výjezdy v rámci IZS týkaly nového zdroje, tedy staveniště paroplynového cyklu. „V tomto případě šlo rovněž o jednu předlékařskou pomoc, kdy se zaměstnanci jedné dodavatelské firmy udělalo na pracovišti nevolno. Ostatní zásahy byly technického rázu, jako například vyproštění osob z výtahu. Jedenkrát jsme vyjížděli i mimo elektrárnu, a to odstranit po bouřce ze silnice spadlý strom."

Technická či technologická pomoc hasičů přímo v lokalitě elektrárny byla zapotřebí padesátkrát, například se týkala odčerpávání vody po průtržích mračen, vyprošťování osob z výtahu, odvětrávání prostor a podobně. Asistencí a dohledů při práci s otevřením ohněm bylo pět. Ostatních výjezdů, mezi něž se řadí i plané poplachy, bylo celkem 38.

„Samozřejmě jsme nezapomněli ani na prevenci, v provozu jsme proto byli na celkem 135 kontrolách, během nichž nebyly zjištěny žádné vážné závady nebo neshody s provozním řádem elektrárny a plněním předepsaným opatřením. To samé jsme konstatovali i v průběhu dalších 212 kontrol, jež se týkaly vyloženě práce v prostorách se zvýšeným požárním nebezpečím. Na druhou stranu nás pro změnu během tematické kontroly prověřili kolegové ze žateckého územního odboru HZS ČR. I my jsme prošli, neboť nebyly u nás shledány žádné závažné nedostatky porušení zákona a vyhlášky," poznamenal spokojeně Josef Hubač.

To samé se týkalo i květnové prověření havarijní připravenosti jednotky, kdy v administrativní budově, konkrétně v laboratořích vznikl simulovaný požár s podezřením na únik plynů. Mimořádnou událost řešil směnový inženýr ve spolupráci s jednotkou HZSp – EPC. Zaměstnanci elektrárny byli přitom rozhlasem vyrozuměni o vzniku mimořádné události a směnový inženýr vyhlásil evakuaci všech osob z administrativní budovy. Cvičení se zúčastnila také jednotka Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje ze Žatce, jejíž členové měli za úkol vytvořit kvůli úniku plynů dekontaminační pracoviště. „Jednalo se hlavně o prověření součinnosti havarijního štábu elektrárny, naší jednotky a jednotky z územního odboru v Žatci," uzavřel Josef Hubač.

V současné době působí v  Elektrárně Počerady i s velitelem 25 hasičů. Všichni jsou v pohotovosti čtyřiadvacet hodin denně, přičemž čtyři směny se střídají vždy po dvanácti hodinách. V praxi to znamená, že ve službě je vždy pět hasičů, včetně velitele družstva. K dispozici mají dva cisternové vozy CAS 30 a CAS 16 a  dopravní vozidlo. Nyní očekávají i novou techniku v podobě vozidla Mercedes Benz ATEGO CAS 20. Samozřejmostí jsou špičková dýchací technika, speciální protichemické obleky nebo obleky proti sálavému teplu. Pokud zasahují v areálu elektrárny, jsou schopni být na místě od jedné do čtyř minut. Jsou-li vyzváni k pomoci dispečinkem Integrovaného záchranného systému, dorazí na místo podle dojezdové vzdálenosti do deseti minut. Zasahují přitom i na Mostecku, neboť Elektrárna Počerady leží přesně na rozhraní Lounska a Mostecka. Vždy jsou ale na místě jen do příjezdu dalších hasičských jednotek, po prvozásahu se vracejí zpět na základnu v elektrárně. Vzhledem k tomu, že Elektrárna Počerady se v rámci Skupiny ČEZ stala samostatným podnikem, byla stanice vyčleněna do samostatného Hasičského záchranného sboru podniku Elektrárna Počerady (HZSp – EPC).

Napsal
Oldřich Hájek
Author: Oldřich HájekEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Více od autora

  Audioverze Počerady – Během prvního pololetí letošního roku absolvovali profesionální hasiči z Elektrárny Počerady 101 výjezd. Sedmkrát přitom vyjížděli v rámci Integrovaného záchranného systému (IZS) a pouze jednou poskytovali v lokalitě elektrárny první předlékařskou pomoc. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); V případě požárů, jak v elektrárně, tak i v jejím okolí mají kolonku prázdnou. Jednou ovšem spěchali k údajně hořícímu kontejneru ve Vyškově, jak se ale ukázalo, nádoba na odpad byla netknuta. „I to se někdy v rámci výjezdů započítaných do IZS stává, že se jedná o planý poplach, také ovšem mohlo jít o nějakého vtipálka, který zavolal na tísňovou linku. Opravdu nevím, každopádně jsme nemuseli zasahovat, konstatoval Josef Hubač, velitel Hasičského záchranného sboru podniku Elektrárna Počerady (HZSp – EPC). Jak dále uvedl, většinou se výjezdy v rámci IZS týkaly nového zdroje, tedy staveniště paroplynového cyklu. „V tomto případě šlo rovněž o jednu předlékařskou pomoc, kdy se zaměstnanci jedné dodavatelské firmy udělalo na pracovišti nevolno. Ostatní zásahy byly technického rázu, jako například vyproštění osob z výtahu. Jedenkrát jsme vyjížděli i mimo elektrárnu, a to odstranit po bouřce ze silnice spadlý strom. Technická či technologická pomoc hasičů přímo v lokalitě elektrárny byla zapotřebí padesátkrát, například se týkala odčerpávání vody po průtržích mračen, vyprošťování osob z výtahu, odvětrávání prostor a podobně. Asistencí a dohledů při práci s otevřením ohněm bylo pět. Ostatních výjezdů, mezi něž se řadí i plané poplachy, bylo celkem 38. „Samozřejmě jsme nezapomněli ani na prevenci, v provozu jsme proto byli na celkem 135 kontrolách, během nichž nebyly zjištěny žádné vážné závady nebo neshody s provozním řádem elektrárny a plněním předepsaným opatřením. To samé jsme konstatovali i v průběhu dalších 212 kontrol, jež se týkaly vyloženě práce v prostorách se zvýšeným požárním nebezpečím. Na druhou stranu nás pro změnu během tematické kontroly prověřili kolegové ze žateckého územního odboru HZS ČR. I my jsme prošli, neboť nebyly u nás shledány žádné závažné nedostatky porušení zákona a vyhlášky, poznamenal spokojeně Josef Hubač. To samé se týkalo i květnové prověření havarijní připravenosti jednotky, kdy v administrativní budově, konkrétně v laboratořích vznikl simulovaný požár s podezřením na únik plynů. Mimořádnou událost řešil směnový inženýr ve spolupráci s jednotkou HZSp – EPC. Zaměstnanci elektrárny byli přitom rozhlasem vyrozuměni o vzniku mimořádné události a směnový inženýr vyhlásil evakuaci všech osob z administrativní budovy. Cvičení se zúčastnila také jednotka Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje ze Žatce, jejíž členové měli za úkol vytvořit kvůli úniku plynů dekontaminační pracoviště. „Jednalo se hlavně o prověření součinnosti havarijního štábu elektrárny, naší jednotky a jednotky z územního odboru v Žatci, uzavřel Josef Hubač. V současné době působí v  Elektrárně Počerady i s velitelem 25 hasičů. Všichni jsou v pohotovosti čtyřiadvacet hodin denně, přičemž čtyři směny se střídají vždy po dvanácti hodinách. V praxi to znamená, že ve službě je vždy pět hasičů, včetně velitele družstva. K dispozici mají dva cisternové vozy CAS 30 a CAS 16 a  dopravní vozidlo. Nyní očekávají i novou techniku v podobě vozidla Mercedes Benz ATEGO CAS 20. Samozřejmostí jsou špičková dýchací technika, speciální protichemické obleky nebo obleky proti sálavému teplu. Pokud zasahují v areálu elektrárny, jsou schopni být na místě od jedné do čtyř minut. Jsou-li vyzváni k pomoci dispečinkem Integrovaného záchranného systému, dorazí na místo podle dojezdové vzdálenosti do deseti minut. Zasahují přitom i na Mostecku, neboť Elektrárna Počerady leží přesně na rozhraní Lounska a Mostecka. Vždy jsou ale na místě jen do příjezdu dalších hasičských jednotek, po prvozásahu se vracejí zpět na základnu v elektrárně. Vzhledem k tomu, že Elektrárna Počerady se v rámci Skupiny ČEZ stala samostatným podnikem, byla stanice vyčleněna do samostatného Hasičského záchranného sboru podniku Elektrárna Počerady (HZSp – EPC). var loadAsyncDeferredFacebook = function() { (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = //connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, script, facebook-jssdk)); } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredFacebook, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredFacebook); else window.onload = loadAsyncDeferredFacebook; fSdílet Tweet var loadAsyncDeferredTwitter = function() { var d = document; var s = script; var id = twitter-wjs; var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?http:https;if(!d.getElementById(id)){ js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+://platform.twitter.com/widgets.js;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);} } if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredTwitter, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredTwitter); else window.onload = loadAsyncDeferredTwitter; window.___gcfg = { lang: cs }; var loadAsyncDeferredGooglePlus = function() { var po = document.createElement(script); po.type = text/javascript; po.async = true; po.src = https://apis.google.com/js/plusone.js; po.innerHTML = {lang: cs}; var s = document.getElementsByTagName(script)[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); }; if (window.addEventListener) window.addEventListener(load, loadAsyncDeferredGooglePlus, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent(onload, loadAsyncDeferredGooglePlus); else window.onload = loadAsyncDeferredGooglePlus; NapsalAuthor: Oldřich HájekEmail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. document.getElementById(cloak3a8a0c80d3a8edc6e8a95105fe02e947).innerHTML = ; var prefix = ma + il + to; var path = hr + ef + =; var addy3a8a0c80d3a8edc6e8a95105fe02e947 = oldrich.hajek + @; addy3a8a0c80d3a8edc6e8a95105fe02e947 = addy3a8a0c80d3a8edc6e8a95105fe02e947 + e-mostecko + . + cz; var addy_text3a8a0c80d3a8edc6e8a95105fe02e947 = oldrich.hajek + @ + e-mostecko + . + cz;document.getElementById(cloak3a8a0c80d3a8edc6e8a95105fe02e947).innerHTML += +addy_text3a8a0c80d3a8edc6e8a95105fe02e947+; Více od autoraMladý muž z Litvínova nemůže uvěřit: Tohoto pejska mu o víkendu zastřelil soused na zahrádceU přejezdu mezi Lomem a Osekem se srazila dvě autaAKTUÁLNĚ: Vážná nehoda u Skršína, terénní vůz skončil rozbitý v poliDalší řidiči na Mostecku přistiženi za volantem pod vlivem drog!Strážníci v Litvínově slaví 25. výročí, v pátek pořádají velkou akci pro lidi GSpeech

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

×

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

×