Pondělí 21. květen 2018
Svátek má Monika
Archivováno

Most - Protikorupční policisté od ranních pondělních hodin zasahují na mosteckém magistrátu. Ozbrojení policisté v civilním oblečení s policejní páskou na rukávu a v kuklách na hlavách hledají dokumenty k průmyslové zóně Joseph u Havraně.

Zásah policie se má týkat údajného korupční jednání v souvislosti s průmyslovou zónou v Havrani. "Je vedeno prověřování trestné činnosti, zatím nebylo zahájeno trestní stíhání proti žádné osobě," řekl dozorující litoměřický státní zástupce Lukáš Borovička.

Policisté od ranních hodin prohledali řadu kanceláří a některé posléze zapečetili. Šlo o kancelář jednoho z náměstků primátora, údajně o kancelář Hany Jeníčkové, a pak o serverovnu magistrátu.  

Mluvčí města Alena Sedláčková pouze potvrdila, že na magistrátu se pohybují policisté. Bližší informace ale neuvedla. 

Zásah na mosteckém magistrátě potvrdil také mluvčí policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták. Také on ho ale zatím odmítl blíže specifikovat. "Probíhají úkony v trestním řízení," podotkl Hanták.

Vznik zóny Joseph doprovázely od počátku problémy a žaloby. Kritici vyčítali tehdejšímu vedení radnice v čele s ODS a ČSSD, že zabralo úrodná pole, že projekt je drahý (asi 700 milionů z veřejných zdrojů) a že zhorší životní prostředí. Nejznámější je spor mezi městem a sedlákem Janem Rajterem, který blokoval rozvoj zóny a mimosoudním vyrovnáním dostal za svou půdu čtvrt miliardy.

Celý případ i nadále sledujeme a přineseme další podrobné informace, hned jak je policie uvolní. 

VIDEOREPORTÁŽ ZE ZÁSAHU POLICIE: 

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2017 | E-mostecko.cz | Sushenka.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací