Pátek 26. duben 2019
Svátek má Oto
Archivováno

Meziboří – Den otevřených dveří zaměřený na prezentaci techniky a chemie se koná ve středu 13. ledna až do 17. hodiny na mezibořské Střední škole Educhem. Kdo zatím přišel, rozhodně se nenudil. Zájemci o budoucí studium se ve škole seznamovali s obory, které mají velkou perspektivu a jejich absolventi nemají problém s umístěním na trhu práce.

 
Den chemie a techniky, Střední škola Educhem v Meziboří

Tak tohle jsou bezva učební pomůcky. Že bychom se vrátili do školy? ;) Fotogalerii najdete zde: http://goo.gl/L8ullQ

Zveřejnil(a) E-Mostecko dne 13. leden 2016

Živé prezentaci studijních oborů odpovídá i styl výuky. „Snažíme se podat informace studentům zábavnou formou," říká ředitelka Renata Koulová. Škola drží krok i v moderních technologiích. „V září chceme otevřít učebnu 3D tisku," poznamenal statutární ředitel společnosti Pavel Prošek. Taková učebna bude jedna z prvních, možná úplně první, ve středních školách na Mostecku. Používat by měla pokročilá zařízení, ne „běžné" domácí 3D tiskárny. Studenty naučí pracovat s touto v průmyslu stále využívanější metodou produkce specifických výrobků. Téměř až neskutečné možnosti technologie trojrozměrného tisku předváděla na chodbě Educhemu společnost Develop Most. Věděli jste například, že na jeden tisk lze vyrobit i komplikovaná pohyblivá zařízení bez nutnosti jejich následného sestavování z jednotlivých dílů?

Ukázkový pokus v učebně chemie. Hoří pěna vytvořená foukáním zemního plynu do jarové vody. Doma raději nezkoušejte. Foto: Oldřich Hájek

Školní vzdělávací program počítá od dalšího školního roku s několika obory: Aplikovanou chemií se zaměřením na spotřební chemii, petrochemii a chemii ve forenzní analýze – základy kriminalistiky. Absolventi například tohoto školního vzdělávacího programu mohou po úspěšném složení maturitní zkoušky dále pokračovat na vysokých školách souvisejících s chemií, technologií životního prostředí, kriminalistikou, toxikologií, ale i dalších vysokých školách. Dalšími obory budou od září informační technologie a mechanik elektrotechnik. Půjde o čtyřleté studium zakončené maturitní zkouškou. Kromě toho bude možné studovat tříletý obor s výučním listem elektromechanik pro zařízení a přístroje.

Podle ředitelky školy nemají absolventi Educhem problém najít práci. „Uplatnění na trhu práce je vysoké," uvedla Renata Koulová. Naopak hlad firem po zaměstnancích se zaměřením, které se studuje i v Meziboří, je v Ústeckém kraji i zbytku republiky vyšší, než jsou školy schopny zajistit. To potvrzuje i mluvčí Úřadu práce ČR podle posledních prosincových statistik. „Tradičně velká poptávka je po technických profesích napříč všemi obory. Právě v této oblasti se firmy nejčastěji potýkají s problémem najít kvalifikované a vhodné zaměstnance," říká mluvčí Kateřina Beránková.

Další den techniky a chemie se v Educhemu v Meziboří koná 11. února od 8 do 17 hodin.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací