Zprávy z Mostu

Stěhování Magistrátu se dotkne některých odstávek

Reklama

Most - Od začátku září do prvního říjnového týdne proběhne na mosteckém magistrátu několik odstávek jednotlivých agend. Důvodem je stěhování odboru správních činností do hlavní budovy magistrátu v Radniční ulici.

"Většina nezbytných odstávek je naplánována na čtvrtky a pátky, tedy tak, aby se v co nejmenší míře dotkla občanů a klientů úřadu. Týdenní odstávka ale čeká agendu občanských průkazů a cestovních dokladů. Ze stejného důvodu bude na uvedené období také odstaven on-line systém objednávání na úřad," říká mluvčí Mostu Alena Sedláčková.

Agenda občanských průkazů a cestovních dokladů by měla být odstavena od 30. září do 4. října. „Přestěhování těchto činností z jedné do druhé budovy je náročnější, protože obnáší stěhování uvedených pracovišť včetně fotokabinek. Výpočetní techniku pak přijedou přestěhovat sami pracovníci ministerstva vnitra, kteří také musejí schválit nové umístění kabinek. Proto si občané nebudou moci vyřídit občanské průkazy nebo pasy v průběhu celého jednoho týdne," vysvětluje důvody odstávky tajemnice magistrátu Jaroslava Boudová. Upozorňuje současně, že termín je prozatímní a může se ještě změnit. Kdo tedy potřebuje provést změnu v uvedených dokladech nebo požádat o nové, měl by tak učinit co nejdříve.

 

Stěhování odstaví také ostatní agendy spadající do kompetence odboru správních činností. Od čtvrtka         29. srpna do pátku 30. srpna se bude stěhovat učebna e-testů a zkušební komisaři, v uvedené době proto nebudou probíhat řidičské zkoušky. Běžný provoz, ale už v nových prostorách, tedy v Radniční ulici, bude zahájen v pondělí 2. září.

 

Od čtvrtka 12. září do pátku 13. září bude pro klienty uzavřena ohlašovna a matrika. Své záležitosti budou moci lidé vyřídit v Radniční ulici od pondělí 16. září.

Ušetřena nezůstane ani agenda vozidel, ta bude dočasně uzavřena od čtvrtka 19. září do pátku 20. září a klienti mohou do nově upravených prostor v Radniční ulici dorazit v pondělí   23. září letošního roku.

Uvedené termíny odstávek jsou v tuto chvíli předběžné a mohou se ještě změnit. Magistrát města Mostu proto žádá občany o pochopení, případně upravené termíny budou včas zveřejněny na webových stránkách města. „Věříme, že občané pochopí nutnost odstávek. Naplánovali jsme je tak, abych dopad na klienty byl minimální. Ve většině případů se dotkne pouze jednoho úředního dne. Přestěhování jistě ocení sami občané, protože veškeré agendy už bude magistrát vyřizovat pod jednou střechou," dodala tajemnice Jaroslava Boudová. Agendy, které se stěhují z budovy v ulici Pionýrů, od září nebo října najdou občané ve třetím patře budovy v Radniční ulici v centru Mostu.

Mostecký magistrát se tak po letech snažení sestěhuje do jediné budovy. Opustí pracoviště v ulici Pionýrů, tato budova je totiž v majetku státu, a za její pronájem proto muselo město státu ročně platit téměř 800 tisíc korun. Sestěhování agend tak nepřinese jen výhody pro občany a úředníky, ale také úsporu nemalých finančních prostředků.

Plán odstávek (termíny jsou předběžné!)

čtvrtek 29. 8. a pátek 30. 8.                   e-testy (řidičské zkoušky)

čtvrtek 5. 9. a pátek 6. 9.              řidičské průkazy a bodový systém

čtvrtek 12. 9. a pátek 13. 9.       ohlašovna a matrika

čtvrtek 19. 9. a pátek 20. 9.          evidence vozidel

pondělí 30. 9. až pátek 4. 10.       občanské průkazy a cestovní doklady

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.