Zprávy z Mostu

Nad mosteckým hokejem se stahují mračna?

Reklama

Mostecko - Skončí mostecký hokejový klub nad kterým se stahují finanční mračna? Klub je ve špatné ekonomické kondici a jednou z variant je dle slov jeho manažera Bohumila Slavíčka i prodej licence na jih Čech nově vzniklému oddílu CB Hokej 2013.

Mostecký klub zatím licenci neprodal a snaží se o hledání variant pro úspěšný chod klubu. Informaci přinesl na své internetové stránce Mostecký deník.

„Je pravdou, že klub má dlouhodobě ekonomické problémy. V každé sezóně se jen s velkými problémy daří naplnit rozpočet, který máme nejnižší z prvoligových klubů. Poslední sezónu ukončil klub HC Most po sportovní stránce úspěchem v podobě přímé záchrany v soutěži, po ekonomické stránce však situace není lichotivá. Nicméně v současné době zbývá k úhradě již pouze 30 % z celé dlužné částky," řekl pro Deník manažer klubu Bohumil Slavíček s tím, že vedení severočeského klubu chce najít nejlepší řešení pro úspěšný chod oddílu. A jednou z variant je i prodej licence a následná stabilizace HC Most ve druhé lize.

„Možným řešením je i úzká spolupráce s HC Verva Litvínov. V současné době probíhají intenzivní jednání mezi oběma kluby. Nabízí se zde velmi reálná možnost, že se náš klub HC Most stane farmou litvínovského extraligového klubu. V případě, že budou jednání úspěšná, dojde ze strany litvínovského klubu k pomoci jak po sportovní stránce, tak i po stránce ekonomické," dokreslil pro Mostecký deník Slavíček.

Vyjádření generálního manažer litvínovského klubu Roberta Kysely fanoušky Mostu potěší. „Myslím, že se dohodneme," pravil šéf Vervy. „Máme zájem, aby v Mostě první liga zůstala. Jednáme nejen s klubem, ale i s představiteli města. Je všeobecný zájem, aby hokej z Mostu neodcházel. A já vím, že licenci neprodali," dodal pro idnes.cz

Jako hotovou věc, ale berou prodej licence už ve zmíněném jihočeském CB Hokej 2013, to je subjekt za kterým stojí slavní hokejisté z Českých Budějovic v čele s Radkem Bělohlavem. Ti chtějí na jihu Čech po odchodu extraligového klubu do Hradce Králové udržet hokejovou tradici, byť o soutěž níž. „Máme dohodu o smlouvě budoucí s HC Most. Kupujeme si jen licenci, pouze právo hrát první ligu," řekl Bělohlav pro Deník.

Definitivně tak o zániku prvoligového hokeje v Mostě rozhodnuto není. „Uvidíme, jak celá věc bude vyřešena, a která z variant bude pro mostecký hokej ta nejvhodnější. Nicméně znovu opakujeme, v současné době jsme nadále držitelem prvoligové licence," ujišťuje Slavíček.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.