23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Mostecko/Teplicko - Policie dnes dopoledne pátrala po uprchlém pacientovi z ústavu v Červeném Újezdu. Jednatřicetiletý Petr Stuchlík zmizel ze zařízení již 19. července, od té doby se ho policisté snaží najít.

Nyní však úsilí stupňují, jelikož muž již šestý den nebere předepsané léky na paranoidní schizofrenii a může být pro své okolí velmi nebezpečný. "Zvláště, pokud požije návykové látky nebo alkohol," doplnila policejní mluvčí Valerie Bartošová.


Policisté od rána prohledávali okolí ústavu, pátrali v přilehlých lesích, zatím však neúspěšně. "Muž může být i kdekoli jinde v republice," upozornila mluvčí.


Lidé by si na uprchlíka měli dát velký pozor. Pokud jej někdo potká, neměl by se snažit ho sám zadržet, ale rychle přivolat policisty.


Stuchlík byl do ústavu v areálu bývalého utečeneckého tábora u Červeného Újezdu na Teplicku převezen z Opavy, kde se léčil na uzavřeném oddělení. Podle našich informací je však dohled nad pacienty v Červeném Újezdu velmi vlažný. V areálu je nedostatečně hlídaná vstupní brána, na několika místech areálu chybí plot. Pobývají tam přitom desítky podobně nemocných lidí, kteří se v minulosti také léčili na uzavřených odděleních, nyní mají po areálu volný pohyb.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.