23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most/Praha - Padlo první obvinění z nedávné policejní razie Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) na mosteckém Magistrátu. Policie nyní obvinila šedesátiletého muže kvůli přijetí milionového úplatku.

O obvinění muže právě informoval na svých stránkách ÚOOZ s tím, že celá věc se týká tehdejšího rozšířování průmyslové zóny Joseph v Havrani u Mostu. 

K zásahu policistů na mosteckém Magistrátu došlo letos 15.července. Státní zástupce Lukáš Borovička podotkl, že obviněný muž byl v době údajného přijetí úplatku považovaný za veřejného činitele.

"V květnu letošního roku získali detektivové ÚOOZ závažné informace o korupčním jednání dnes šedesátiletého muže, kterého se měl dopustit v roce 2006 v souvislosti s rozšířením průmyslové zóny Joseph v Havrani u Mostu. Tento muž měl obdržet jako úplatek finanční částku, která se pohybovala řádově v několika milionech korun," informovala policie.

Podle konkrétního odstavce trestního zákona je muž podezřelý z přijetí úplatku v pozici veřejného činitele, což ČTK potvrdil i dozorující litoměřický státní zástupce Lukáš Borovička. "Nic bližšího ale k jeho totožnosti uvádět nebudu," dodal.

Policie podle něj původně prověřovala trestnou činnost více lidí. "Za současné důkazní situace je pravděpodobné, že toto obvinění na nějakou dobu nebo i definitivně zůstane jediné," uvedl Borovička. Stíhání dalších osob podle něj nebylo zahájeno.

ÚOOZ po zátahu na mosteckém magistrátu, zapečetil některé kanceláře a také serverovnu. Jednou z nich měla být i kancelář jednoho z náměstků primátora, a to náměstkyně Hany Jeníčkové.

"V rámci vyšetřování případu s krycím názvem Ropák byly provedeny prohlídky jiných prostor a došlo k zajištění písemných dokumentů a dat," uvedla dále policie.


Šedesátiletému muži z Ústeckého kraje policie ve čtvrtek předala usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin přijetí úplatku. "Obviněný bude nadále trestně stíhán na svobodě. V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody ve výši od dvou do osmi let," informovali policisté z ÚOOZ s tím, že vzhledem probíhajícímu vyšetřování není zatím možné poskytnout k případu další informace.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.