26. února 2017 Svátek má Dorota

Severní Čechy - Nejen extrémně vysoké teploty sužují v těchto hodinách Českou republiku, sever Čech se od sobotního odpoledne potýká rovněž se smogem!

Kvůli vysoké koncentraci troposférického ozónu vyhlásili meteorologové v Ústeckém kraji smogovou situaci, ta začala platit v sobotu v 15.45 hodin. Český hydrometeorologický ústav v Ústí nad Labem o tom informuje na svých internetových stránkách s tím, že se předpokládá, že smogová situace potrápi severočechy i dnes, tedy v neděli.

 Vysoké koncentrace ozonu jsou spojené s extrémně vysokými teplotami. Smogová situace od pátku platí už také v Praze a Středočeském kraji.

"Na některých stanicích reprezentativních pro území Ústeckého kraje došlo u troposférického ozonu k překročení informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů na metr krychlový," uvádějí meteorologové kraje.

Lidé s chronickými dýchacími potížemi, malé děti a starší lidé by se měli při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách zdržet zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých bez zdravotních potíží nejsou podle meteorologů nutná žádná omezení.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.