Zprávy z Mostu

Stránka Černá Síla útočí na Internetu proti gadžům

Reklama

Mostecko - Trestní oznámení na zatím neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu zvažují někteří Mostečané, a to na některé uživatele v otevřené romské skupině Cerna Sila na sociální síti.

Stránka, která má již přes pět set přátel na Facebooku, otevřeně neskrývá zášť proti "gadžům." Češi jsou pro tuto skupinu Romů slušně řečeno pouze obtížným hmyzem.

Mnozí odborníci na xenofobii varovně zvedají prst a poukazují na nebezpečné chování na Internetu. Komantáře a některé příspěvky stránky skupiny Cerna Sila jsou totiž v mnoha případech už za hranou zákona a měla by se jimi zabývat policie. Mnozí Mostečané tak zvažují hromadné podání žaloby proti těmto pisatelům.

A co stojí na internetové stránce? Tak mimo jiné pod komentářem Johny Tray's píše: "Gadze,gadze pojebane hlavy my jsme ten styl cerna sila v nas je tak at se gadzo nikdy do nas nejebe bo dostane facky jak ku.da pak klacky gadzice do ricy nadavaj na cigany a samy by chtely ochutnat poradnou cernou hadicy do jejich bilich p.č tak gadzo vypadni odcat pryc nebudes mit nikdy na nas mi jsme ten styl my sme ten zivot cerna sila tady na zivo."

Další uživatel na svém profilu Deny Zdeněk Polhoš píše: "abyste se vymr.aly vy m..ky český ,,,, jse akorát rasisti na pí.u vy m..ky fašistický, mnely bystese stidet za to že ste na teto zemi ste ostudy na teto planete." A pokračuje: "tak kde jsou ty český huby zas.aný maj hlad nebo co,,,, ,,, dostaly krámy mr.ky zasr.ný,,,,, jsou proste vpí.i." A přitvrdil: všechny bych je mlátil ty mastný huby zas.aný českýý"


Například Marin Ulip by většinu z těch lidí v této " černé " skupině okamžitě obvinil za vyhrožování s rasistickým motivem. Stejně tak se rasistické komentáře příčí Janě Vostré, která by v případě hromadné žalobě, rovněž připojila svůj podpis. Pro je rovněž Martin Vandírek i jemu se zdá, že některé komentáře Romů ve skupině Cerna Sila jsou již za hranou zákona.

Na policii by se tak v nejbližších dnech chtěli obrátit Mosečané poté co celý případ si prý prostudují právníci.

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.