23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most - Za dubnový útok na lékaře mostecké záchranky Zbyňka Bicana padlo konečně obvinění. Trestně stíhaní jsou dva Mostečané ve věku 23 a 31 let. Jako první o incidentu tehdy informovala tisková agentura JV PRESS.

Osádka zdravotníků byla začátkem dubna v nočních hodinách přivolána do ulice Čelakovského v Mostě k záchraně osoby v bezvědomí ležící před domem.

Na místě, kam sanita dorazila během pár minut, se kromě pacienta nacházeli další dva muži. Už při příjezdu zdravotníky čekala sprška vulgárních nadávek a obviňování z pozdního příjezdu. Kromě toho padly i různé pohrůžky fyzickou likvidací.

Lékař Zbyněk Bican se ale nezalekl a okamžitě se ujal své práce a věnoval se pacientovi.

"Když se skláněl k „ležícímu" v bezvědomí, tak ho měl náhle jeden z nadávajících napadnout údery rukou. Incident musely ukončit přivolané hlídky policistů a strážníků. Agresivita dvojice Mostečanů směřovala nejprve i na ně. Lékař utrpěl zranění, se kterým byl v pracovní neschopnosti," uvedla mostecká policejní mluvčí Alena Bartošová. 

Starší z agresivní dvojice, 31letý Mostečan, nyní čelí třem trestným činům – ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Za to, že útok směřoval na zdravotníka při výkonu jeho povolání, si může za mřížemi odsedět až pět let. 23letý muž je na tom o trochu lépe, hrozí mu „pouze" tříleté vězení. V usnesení o zahájení trestního stíhání se může dočíst, že se měl dopustit nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Policisté na případu nadále pracují.

VIDEOREPORTÁŽ - ROZHOVOR S NAPADENÝM LÉKAŘEM: 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.