Pondělí 21. leden 2019
Svátek má Běla

Bělušice - Zaměstnanci věznice v Bělušicích spolu s odsouzenými zařazenými v rámci programu zacházení do aktivity „Včelařství“ stočili v těchto dnech první med.

Pod dohledem zkušeného včelaře vězni před vytočením plástů odstranili vosková víčka z medných buněk. Ještě teplé plásty vložili do medometu s elektrickým pohonem a přes síto, které zbavilo med veškerých nečistot, vytočili první med. Celková úroda se vyšplhala na 100 kg medu.

Vzhledem k velkému zájmu zapojení se do této vzdělávací aktivity budou v letošním roce z finančních prostředků přidělených na program prevence kriminality a protidrogový program pořízeny další úly spolu s proskleným úlem tzv. „trubcem“, který umožní pozorování práce včelstva a usnadní tak vzdělávání odsouzených. V civilním životě se mohou poté vězni touto činnosti zabývat ve svém volném čase či jako možností přivýdělku a splácet tak částečně dluhy, které způsobili svou trestnou činností.

Aktuálně

Podnikání

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací