Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava
Archivováno

Mostecko – Kynologové se psi trénují na Mostecku a Chomutovsku na záchranné operace. Kromě nácviku vyhledávání v sutinách si zvířata zvykají na cestování vrtulníkem. Ten bývá v místě tragických událostí nejrychlejší dopravou. Přinášíme jedinečné záběry z pátku, které pořídil jeden ze záchranářů během dne pomocí dvou kamer, z nichž jednu měl umístěnou na přilbě.

Video: Michal Hrdlička / HZS ČR

Záchranáři trénují od 17. do 20. března v rámci takzvaného instruktážně metodického zaměstnání (IMZ) kynologů předurčených pro mezinárodní záchranné operace. Zázemí mají na Klínech. Z 19 účastníků cvičení jich jedenáct může v tuto chvíli vyrazit za hranice do postižených oblastí, třeba v případě zemětřesení. Mají příslušné atesty a mezinárodní zkoušky. Další účastníci cvičení mohou „sutinovat“ v České republice a do budoucna se mohou zařadit do mezinárodních záchranných operací.

V pátek se létalo vrtulníkem na Mostecku a Chomutovsku. Vrtulník vždy vysadil skupinu ve vytipované lokalitě vhodné k tréninku, kde psi vyhledávali figuranty - zavalené osoby. IMZ se koná pod hlavičkou Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Účastní se jej nejen kynologové hasičů, ale i policie či městské policie.

Na palubě vrtulníku se záchranářským psy. Foto: HZS ČR / Michal Hrdlička

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací