Zprávy z Mostu

Fotblisté Chanova se dočkají nového hřiště

Reklama

Most - Hřiště za 6,5 milionu korun získali fotbalisté FK Chanov Avr, kteří postoupili do 1A třídy krajského dorostu a fotbalový klub v okresním mosteckém přeboru skončil na druhém místě.

Zbrusu nové hřiště v Chanově vedle fotbalistům má sloužit i pro potřeby tamní místní a mateřské školy. Nový areál z nezastřešenou betonovou tribunu pro tři stovky sedících diváků vzniká v místě, kde byla zanedbaná travnatá plocha s dvěma brankami. Podle informací Mosteckého deníku tak město, které využije dotaci od EU, tam nechá vybudovat i tři dráhy s rovinkou pro sprinty a sektor na skok do dálky. Takové v Chánově ještě nebylo.

"O to hřiště jsme žádali a prosili mostecký Magistrát za vedení FK, a to z důvodu že jsme neměli dostatečné podmínky pro trénink, proto bychom také rádi magistrátu poděkovali. Naši fotbalisté nemají nic zadarmo. Jedna z podmínek pro přijetí do našeho FK, je prospěch a docházka ve škole, veškeré náhrady spojené s účasti ve fotbalové soutěži si hradí klub sám. Nemáme žádné výhody a musíme splňovat stejné podmínky jako ostatní FK na Mostecku," říkají zástupci Fotbalového klubu Chanov Avr.

"Ještě jsme se naštěstí při zápasech nesetkali s rasismem ze strany našich neromských soupeřů, ba naopak, berou nás jako každého jiného, a tak jsme to také chtěli, a tak to také je," říkají s hrdostí romští fotbalisté z Chanova.

O výstavbu hřiště se ucházelo devět firem, mezi nimi i Herkul a Eurovia, která bude u vlakového nádraží bourat a stavět mosty. Nakonec vyhrála zakázku s nejlevnější nabídkou kadaňská firma FRK. Soutěží klesla cena oproti plánu o víc než 4 miliony korun.

Radnice už pracuje na rozpočtu města pro rok 2014, jehož součástí budou i návrhy na nové investice a opravy. „Připravují se podklady," potvrdila včera mluvčí radnice Alena Sedláčková.

Lidé budou moci návrh rozpočtu připomínkovat. Už teď mají šanci tvorbu plánu ovlivnit. Je ideální čas bombardovat úřad podněty, co je kde rozbité a co je třeba vylepšit. Lze to říct i při diskuzi občanů na zasedání zastupitelstva. To bude až 26. září, protože v létě má městský parlament volno.

 

 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 25. říjen 2016

  Janov - Do ústavu sociální péče v Janově vyjela jednotka profesionálních hasičů z Litvínova. Důvodem byla technická pomoc u jednoho z tamních klientů. Třicetiletý tamní chovanec si totiž včera nasadil prstýnek a přes noc mu nebezpečně otekl prst. 

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského životy, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps. Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němi u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

 • 24. říjen 2016

  Litvínov - Krátce před půlnocí zastihla hlídka litvínovských strážníků na ulici nezletilého chlapce. Ten strážníkům řekl, že se doma díval na horory, a teď se sám bojí. Matka byla ještě v práci, a tak se rozhodl, že půjde za ní. Strážníci chlapce naložili a převezli ho k prodejně, kde byla jeho matka zaměstnána.

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.