Zprávy z Mostu

VIDEO: Zastaralá kanalizace přivádí obyvatele pod Resslem k zoufalství

Reklama

Most - Bezmoc a zoufalství, takové pocity dnem i nocí zažívají obyvatelé několika domů v mostecké ulici S.K. Neumanna. A to vše kvůli dešťové vodě a zastaralé kanalizaci, která pravidelně zaplavuje jejich sklepení.

"Dříve jsme byli "pod vodou" jen jednou za pár let. Tentokrát je to ale i několikrát do měsíce. Vlasntě pokaždé, když zaprší a může jít jen o mírný deštík. Zastaralá kanalizace je poničená a zanesená. Jakmile zaprší máme i půl metru vody ve sklepech. Kanalizace navíc vyplavuje i nečistoty a výkaly a město ani pracovníci kanalizací s tím nic zatím nedělají," rozčiluje se jedna z obyvatelek postižené ulice Jana Jánská.

K poslednímu zaplavení došlo koncem minulého týdne, kdy deštivá voda zacpala kanalizaci a z ní do sklepení vyvěraly veškěré nečistoty včetně výkalů a nepořádku.

"Celý sklep jsem měla plných hov.n. Bylo to strašné. Vše je zatuchlé. Člověk aby se bál, že onemocní nějakou infekcí. Hned po dešti jsme ve večerních hodinách volali na kanalizace. Jejich operátorka nás ale odkázala na hasiče. Jenže co hasiči zmohou s ucpanou kanalizací? Maximálně mohli přečerpat vodu a splašky ze sklepení do dalšího kanálu. Jenže potřebujeme opravu kanalizace a pročištění zastaralé kanalizační sítě, která je tu nevyhoující a stará přes dvacet let," svěřila se reportérům agentury JV PRESS další z obyvatelek domu Marcela Brůnová. 

Oči pro pláč zbyly také Kamile Hankové, která z předešlé průtrži mračen měla ve sklepení "utopené" dva vysoušeče. "A to nemluvím o dalším zařízení sklepení. Naštěstí od sousedům jsem naštěstí měla ve sklepě jen dešťovou vodu, ne splašky s výkaly," svěřila se obyvatelka domu Hanková.

Lidé z ulice S.K. Neumanna se proto usilovně obracejí na mosteckou radnici i vedení severočeských vodovodů a kanalizací. Chtějí okamžitou náravu. Obávají se totiž každého nového deště. 

Pracovníci kanalizací mají techniku, kterou mohou kanalizaci pročistit. Uvítali bychom ale rekonstrukci zastaralé kanalizace. Proč město nechalo udělat rekonstrukci v horní části nedaleké Slovanské ulice, a nás, kteří jsme pod svahem usíme čekat, neboť prý nejsou na opravy peníze. přitm veškerá voda sem samospádem stéká a problém je na světě," hořekuje Rudolf Šimice, další z obyvatel ulice. 

Teprve na důsledné inervence tamních lidí se věci daly do pohybu a jednat začalo i vedení kanalizací. Již tento týden i přes dovolené tak posílají do ulice techniku ale i dělníky, kteří by měli lidem s problémovou kanalizací údajně pomoci.  Tamní obyvatelé mají ale jasno. Dokud nebude zastaralá poškozená kanalizace vyměněa a kanaliační síť zrekonstruována, nebudou mít klid nikdy a při každém dešti obyvatelé S.K. Neumanna budou opět trnout hrzou, co dešťová voda zase napáchá.

Redakce zpravodajského portálu e-mostecko.cz bude celý problém i nadále sledovat a přinese další informace. 

VIDEOREPORTÁŽ S OBYVATELI ULICE S.K. NEUMANNA:

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 27. říjen 2016

  Horní Jiřetín - Litvínovké strážníky přivolal do kulturního domu starosta Horního Jiřetína. Nacházel se tam totiž opilý muž, který obtěžoval ostatní hosty a odmítal odejít. Po příjezdu strážníku opilec zaútočil i na ně. Naznačoval údery pěstí, a tak mu strážníci nasadili pouta.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.