24. února 2017 Svátek má Matěj

Most - Milovníci vozidel MHD a především pak příznivci dopravních podniků se dočkali. Mostecký rozhlasový moderátor a spíkr Marek Leština spolu se svým týmem natočil v rámci pořadu Dva v jednom městě i videošot o mosteckém DP.

Spolu s redaktorkou Ivanou Mařanovou a Kamilem Bílským tak pro internetovou Ústeckou TV natočili zábavnou formou podrobnou videoreportáž o činnosti Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova.

Otázky na veškeré informace, které čtenáře zajímají o mosteckém DP tak naleznou právě v novém videošotu. Dozví se například i něco o historii, a to, že původní úzkoroschodná tramvaj vyjela na svou trať poprvé v roce 1901 a jezdila mezi Mostem, Litvínovem a Janovem. Od roku 1956 se postupně rozchodná trať rozšiřovala a od roku 1969 pak funguje i vozovna v Mostě.

Ve vozovém parku DP je nyní 16 zbrusu nových plně ekologických autobusů, jeden z nich stojí přibližně 4 200 000 korun. Vedoucí provozu František Berger k tomu poznamenal, že jde o nízkopodlažní autobusy a  do konce letošního roku podnik nakoupí dalších 16 těchto moderních busů a jezdit na Mostecku budou od listopadu.

Ředitel DP Marcel Dlask prozrazuje, že podnik ročně přepraví 28 milionů pasažérů. Dopravní podnik města Mostu a Litvínova ale nevozí jen cestující. Nabízí například dopravní sanitní službu, kurz autoškoly, autolakovnu, čištění klimatizací a čištění skel.  

Zpravodajský portál e-mostecko.cz je mediálním partnerem Ústecké TV

VIDEOREPORTÁŽ DVA Z JEDNOHO MĚSTA:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.