Pátek 26. únor 2021
Svátek má Dorota
Archivováno

Obrnice - Další úspěšný závod, po svém obnovení, mají za sebou děti ze Sboru dobrovolných hasičů Želenice - Liběšice na Mostecku. Od prosince roku 2015 totiž obec oficiálně obnovila činnost Sboru dobrovolných hasičů (SDH) v Želenicích – Liběšicích včetně výjezdové jednotky a dětí. Tentokrát se hasičský potěr utkal při požárním sportu na soutěži Obrnický soptík.

Hasičský potěr SDH Želenice na soutěži v Obrnicích. Foto: SDH Želenice - Liběšice

A právě hasičský potěr má tak za sebou další závod. Potvrdil to velitel jednotky Filip Keller s tím, že obnovený sbor má nyní patnáct členů ve výjezdové jednotce včetně jedné osmnáctileté slečny. Děti se tak nyní zapojily do hasičské soutěže v Obrnicích.

"Šlo o požární útok a štafety dvojic. Náš sbor zatím nemá vlastní čerpadlo, savice, rozdělovač ani proudnice. To vše jsme na soutěži měli půjčené od profesionálních hasičů a také od dobrovolné jednotky obrnických hasičů. Přesto se naše děti probojovaly na krásné druhé a šesté místo. A to i přesto, že se naše děti "setkaly" s vodou teprve až na samotném závodě a přesto se povedlo všem "nastříkat" body. Na to, že nemáme svou vlastní mašinu je to moc krásný úspěch," vysvětlil velitel jednotky SDH Želenice - Liběšice Filip Keller.

VIDEO Z POŽÁRNÍ SOUTĚŽE OBRNICKÝ SOPTÍK:

Obnovení želenických dobrovolných hasičů s více než stoletou tradicí v obci vítá i starosta Okresního sdružení hasičů na Mostecku Ing. Ladislav Langmajer.

Právě před dvaceti lety sbor dobrovolných hasičů v Želenicích zanikl, kvůli nezájmu tamních členů. Až koncem loňského roku se parta hasičů tělem i duší dala dohromady, udělala nábor i dětí a začala od nuly sestavovat Sbor dobrovolných hasičů.

FOTOGALERIE:

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací