23. února 2017 Svátek má Svatopluk

Most/Teplice - Pokojný pochod nacionalistického uskupení Čeští lvi v Duchcově se tentokrát obešel bez konfliktu i zásahu policistů. Protirómské akce se totiž zúčastnilo pouze 53 lidí. Tvrdé jádro radikálů totiž nedorazilo!

Z duchcovského vlakového nádraží se účastníci pochodu vydali do centra města k hotelu Casanova. Policie neponechala nic náhodě a tak na akci dohlíželo 250 policistů a 115 příslušníků pořádkových jednotek takzvaných těžkooděnců. Do akce byl zapojen i policejní vrtulník-
Vedle nacionalistů do Duchcova zamířili také příznivci sdružení Konexe, které podporuje tamní romské obyvatele. Kolem sedmnácté hodiny organizátoři akci ukončili.  Radikálové si ještě předtím zazpívali hymnu a na náměstí Jiřího z Poděbrad přečetli projevy.

S Romy, kteří měli o několik ulici dál svůj kulturní program, se naštěstí nestřetli. Radikálové podle informací reportérů agentury JV PRESS, kteří po celou dobu mapovali shromáždění, po ukončení akce při průchodem města jen párkrát provokativně odpálili ohlušující petardy. 

V Duchcově to je letos třetí protiromská akce. Při poslední 22. června, kdy létaly kameny a tekla krev, policie zasahovala vodním dělem i slzným plynem. Situace je ve městě vyhrocená a vládne tam protiromská nálada poté, co v květnu skupina Romů surově napadla manželský pár jen pár metrů od služebny duchcovských strážníků.

VIDEOREPORTÁŽ Z POCHODU V DUCHCOVĚ:

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.