Pondělí 21. září 2020
Svátek má Matouš
Archivováno

Most – Skoro dvě desítky maminek s kočárky a miminky ve věku od pár týdnů po dvouleté dětičky se schází v parku Šibeník v Mostě. Krátce se seznámí s programem dnešní lekce a společně vybíhají. A redakce e-mostecko.cz je tentokrát s nimi.

Tatínka s kočárkem - autora článku - mezi sebe přijmou úplně bez problémů. Otázkou je, zda jim bude stačit. Čeká nás hodinka běhání, protahovacích i posilovacích cviků, starší děti, pokud zrovna nebudou zlobit, se mohou přidat. Jsme ve speciálním fitness programu pro maminky na mateřské dovolené fitMAMI. Je určený pro všechny, které se chtějí hýbat a nemají třeba zrovna hlídání pro své dítko. „Maminky tráví hodně času na procházkách s kočárky, přijde mi tedy jako skvělý nápad propojit příjemné s užitečným a udělat pro své tělo ještě něco navíc," říká lektorka Radka Nemčeková. „Veliká většina maminek po porodu řeší váhu a vzhled svého těla. Koncept lekcí fitMAMI je komplexním programem, díky kterému dochází jak k hubnutí, tak ke zlepšení fyzické kondice, maminky odchází s úsměvem na rtech a s dobrým pocitem, že pro sebe něco dělají a zároveň mají dětičky u sebe," dodává Radka, která se sama účastní běhání s kočárkem.

Lekce se skládá z několika bloků, přičemž hlavní částí je běhání s kočárkem prokládané bloky posilovacími. Už první zhruba půlkilometrový úsek běhu s kočárkem, urputně fandící dcerkou, s batohem na zádech a fotoaparátem v ruce ukazuje, že kancelářská práce by se měla více proložit pohybem. Některé maminky jsou na tom obdobně, jiné si běh užívají s lehkostí. Když se zastavíme, jde se na první cviky, po deseti minutkách se zase pokračuje v pár stovkách metrů běhu, při kterém se dále posiluje.

Společné cvičení maminek v parku Šibeník v Mostě. Foto: Oldřich Hájek

Svůj čas mají také pohybové říkanky a případné cvičení přímo s dětmi, ať už jako s živou zátěží nebo formou her. „Děti bývají zvědavé a rády pozorují, co se kolem nich děje, cvičící, stále se pohybující maminky, jsou pro ně zajímavým objektem. Tím, že vidí maminku pravidelně cvičit a postupně se samy do cvičení zapojují, si vytváří přirozený vztah ke sportu a zdravému životnímu stylu. Vždyť kdo jiný by měl jít dětem příkladem více než jejich vlastní rodiče," poznamenává Radka Nemčeková. Zmiňuje, že jako bonus vidí navíc nově vznikající přátelství mezi maminkami, které jsou, jak se říká, na stejné vlně, a stejně tak děti mají možnost poznat nové kamarády a parťáky.

Hodinka společného běhání a cvičení ubíhá neskutečně rychle. Nikdo nikoho nenutí do zbytečně zběsilého tempa, jde tady hlavně o radost z pohybu. Když je někdo pomalejší, ostatní na něj počkají při další cvičební pauzičce. Šibeník je pro tak velkou skupinu kočárků ideální. Dopoledne je zde jen minimální „provoz", a za hodinku se nám podaří zvládnout jedno zhruba dvoukilometrové kolečko.

Kde se cvičí:

Most – park Šibeník – každé úterý a pátek 9:30 - 10:30
Litvínov – Zámecký park – každé pondělí a čtvrtek 10:00 - 11:00

Aktuální informace naleznete na FB stránce Fitmami Most, Litvínov. Na lekce není třeba se předem nahlásit. Případné dotazy můžete položit prostřednictvím zprávy na výše uvedené FB stránce, na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel.: čísle 725 892 413 – lektorka Radka Nemčeková.

Obecné informace o programu fitMAMI naleznete na webových stránkách www.fitmami.cz. V sekci „Kde cvičíme" najdete i profil Radky Nemčekové, kde jsou uvedené veškeré informace o časech a kurzovném.

Fotogalerie:

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací