Pátek 26. duben 2019
Svátek má Oto
Archivováno

Meziboří – Nejlepší střední školou Ústeckého kraje je v letošním školním roce podle Asociace studentů a absolventů Střední škola Educhem. K úspěchu školu dovedl nový majitel, který se do zvelebování zařízení pustil přesně před rokem. Co vše se ve škole za rok změnilo a co ji ještě čeká, prozradil výkonný ředitel Pavel Prošek.

Takto začínal nový školní rok. Studenty Educhemu přivítal bývalý absolvent školy Robert Reichel. Foto: Oldřich Hájek

1706educhem2Ve škole se toho za rok hodně změnilo k lepšímu, svědčí o tom i ocenění studentů a absolventů. Co považujete za nejzásadnější počiny nového vedení?

Nejtěžší práce nás čekala hned po převzetí školy o prázdninách před novým školním rokem. Snažili jsme se tehdy školu zvelebit a zpříjemnit studentům působení v Educhemu. Pořídili jsme nové sociální zařízení, lavičky, výzdobu školy, wifi, webové stránky, kantýnu, facebook a stabilizovali pedagogický sbor. Chtěli jsme hlavně vypořádat připomínky studentů. Na zvýšení prestiže školy a kvality vyučování jsme pracovali celý školní rok. První místo v elektronické hlasovací soutěži Asociace studentů a absolventů v Ústeckém kraji vnímám jako významné ocenění naší snahy.

Během školního roku se vám podařilo školu výrazně posunout, co se podle vás opravdu povedlo?

Hned ze začátku školního roku studenti založili školní parlament, sami si zrekonstruovali klubovnu. Začal pracovat Poradní sbor ředitelky školy, což je velmi důležité pro další rozvoj školy tím správným směrem. V poradním sboru jsou zástupci největších zaměstnavatelů v regionu, kteří škole pomáhají a signalizují, co zaměstnavatelé od absolventů očekávají, aby byli bez problémů uplatnitelní. Dalším významným úspěchem je grant na vybudování centra výuky 3D tisku. Zahájila se také spolupráce s VŠCHT, zejména pak s jejím výzkumným centrem Unicre. Podařilo se rozvinout spolupráci s městem Meziboří, za což děkujeme hlavně starostovi města Petrovi Červenkovi. Díky městu máme například opravenou příjezdovou komunikaci. Studenti se zkontaktovali s mezibořskými seniory a nastartovali mezigenerační spolupráci. Zvou seniory na návštěvy školních akcí, sami je pak doprovází například při vycházkách, případně se podílí na drobných opravách a údržbě v domácnosti seniorů. Naše studenty jsme také poslali na týdenní studentskou stáž do Londýna a vybavili jsme školní knihovnu 350 ks. nových knih. Co nás ale opravdu těší a co svědčí o tom, že jsme vykročili správným směrem, je zájem o studium v příštím školním roce. Škola bud mít od září 124 studentů, což je dvojnásobný počet, než když jsme školu přebírali.

1706educhem1

Úspěchů celá řada, teď už zbývá jen neusnout na vavřínech. Co chystáte do nového školního roku?

Během prázdnin chceme vybudovat učebnu pro výuku 3D tisku. Připravujeme další projektové záměry na vybavení odborných učeben. Plánujeme ve spolupráci se SENMED na Meziboří otevřít nový učební obor ošetřovatel, který nabídne zejména dívkám uplatnění v sociální sféře. Od září spouštíme nový školní vzdělávací program forenzní chemie, o který je mezi studenty velký zájem. Chceme školu dál rozvíjet a studenty připravovat tak, aby uspěli na trhu práce a hned po studiu měli šanci najít uplatnění. Rozhodně budeme pokračovat v započaté spolupráci s regionálními podnikateli a zaměstnavateli. Zapojíme se do projektů na podporu zaměstnanosti mládeže a dále budeme podporovat zahraniční krátkodobé stáže.
Přejeme všem naším studentům báječné prázdniny.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací