Zprávy z Mostu

Žena řídila auto pod vlivem pervitinu

Reklama

Most -  Za volant svého vozidla usedla 25letá žena z Mostu dvakrát pod vlivem drogy. Zjistili to policisté při silniční kontrole, kdy ženu kontrolovali na silnici mosteckého okresu.

Poprvé to bylo u obce Sedlec, kde žena měla pozitivní test na přítomnost drogy, podruhé hlídka řidičku zastavila poblíž obce Bečov a kontrola na návykové látky vyšla opět pozitivně. Mladá motoristka se následně podrobila odběrům krve. I výsledky toxikologické zkoušky byly pozitivní a ukázaly na skutečnost, že žena byla při řízení v obou případech ovlivněna metamfetaminem. Policisté obvodního oddělení v Obrnicích ženě sdělili podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky. Případy jsou šetřeny ve zkráceném přípravném řízení.

Policisté v současné době častěji než dříve přistihují řidiče, kteří jezdí pod vlivem návykových látek, kdy jde zejména o drogy. Případy ovlivněných řidičů marihuanou či metamfetaminem nejsou ojedinělé a počty odhalených případů se pomalu dostávají na úroveň motoristů, kteří řídí pod vlivem alkoholu. Policie v Mostě má v rámci silničního dohledu a preventivních aktivit jednu z priorit právě odhalování motoristů, kteří svým nezodpovědným chováním ohrožují další účastníky silničního provozu. Jen v letošním roce bylo šetřeno celkem 74 případů trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a další jsou šetřeny v rámci přestupkového řízení. Nepříznivá je skutečnost, že počty osob, které řídí pod vlivem drog, narůstají.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

Sport

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

 • 25. říjen 2016

  Czyzowice/ Most - Čtveřice mosteckých stolních hokejistů startovala v Czyzowicích na kvalitně obsazeném mezinárodním mistrovství Polska. Michal Justra (BHC StarColor Most) přijel na Polish Open již jako téměř jistý vítěz mužské kategorie billiard-hockeyové WTHA Tour. Jeho hlavním cílem bylo i celkové vítězství v Tour a k tomu potřeboval v Polsku skončit do šestého místa. To se mu i přes zaváhání v posledním kole povedlo, když obsadil pátou příčku. Z Czyzowic se tak mostecký hráč vrací jako vítěz v kategoriích muži a Open, v obou kategoriích zároveň obhájil svůj loňský triumf.

 • 25. říjen 2016

  Most/Praha - Čtvrté závěrečné kolo pražské soutěže, kde tento podzim figurují i starší žačky Černých andělů se odehrálo v sobotu ve sportovní hale na Zeleném pruhu v Praze, pod pořadatelstvím HC Háje. "Naši soupeři na nás tento den čekaly v tomto pořadí: TJ Sokol Kobylisy II.A, DHC Slávia Praha, TJ Sokol Vršovice a HC Háje Praha A," říká trenér Jiří Maršík.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.