Zprávy z Mostu

V Chanově vyrůstá nejmodernější fotbalové hřiště na Mostecku, je ale trnem v oku

Reklama

Most - Na chanovském sídlišti vyrůstá nejmodernější fotbalové hřiště na Mostecku. Jeho výstavba ale vzbuzuje silné emoce a Mostečany tak staví na dva nesmiřitelné tábory. 

Zatímco místní Romové si výstavbu zbrusu nového moderního hřiště pochvalují, někteří obyvatelé Mostu skřípají zuby. Nelíbí se jim, že město dává miliony na fotbalové hřiště pro cikány. 

Na sociální síti se tak rozhořely silné diskuze k fotografiím, které na své stránce zvěřejnili například zástupci Fotbalového klubu Chanov Avr. Právě jejich hráči budou nové hřiště za přibližně šest milionů korun využívat k tréninkům i zápasům patrně nejvíce. "Chánov kritizujou jenom lidí kteří se odmítají přijít přesvědčit, a bojí se toho že zjistí že chánov je na lepší úrovní než který koliv sídliště na Mostecku," píše se doslova na Facebooku.

"Tak magistrát města Mostu dodržel slovo, když jsme zakládali FK chanov Avr, slíbil že jestli postoupíme do vyšší fotbalové soutěže, opraví nám po 35 letech Chánovské hřiště. Náš fotbaloví klub po třech sezonách postoupil, do 1A třídy dorostenecké krajské soutěže, a hřiště se opravuje. Konečně naši hráči budou mít důstojné podmínky pro své zlepšování ve fotbale, protože bývalé hřiště připomínalo rozorané pole," píše autor na stránkách Fk Chanov Avr.

Faktem zůstává, že chanovští fotbalisté si za své sportovní úsilí a snahu zaslouží nové důstojné hřiště. Ale právě to zůstává mnohým odpůrcům trnem v oku. "Proč by zrovna do Chanova mělo město cpát takové nekřesťanské peníze? Proč je nedát do mosteckého sportu mládeži nebo na nutné opravy. Vsadím se, že hřiště dlouho nevydrží ostatně jako nic, co se v Chanově postaví. Hned je totiž zničené," obává se jeden ze čtenářů, který si přeje zůstat v anonymitě. 

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.