Úterý 4. srpen 2020
Svátek má Dominik

Most - Mostecká nemocnice se zapojila do takticko-štábního cvičení složek IZS Ústeckého kraje nazvaného „Výpadek 2018“ probíhajícího od 11. do 13. září. Během cvičení došlo k fiktivní lokální vichřici, která se měla přehnat přes oblast severozápadních Čech a postupně vyřadit přenosová a distribuční vedení elektrizační soustavy.

Ověřována byla spolupráce a odborná připravenost členů krizových štábů kraje, jednotlivých složek IZS a dalších organizací při výpadku elektrické energie na území okresu Most. Rovněž akceschopnost součinnosti krizových štábů kraje, základních složek IZS, nácvik koordinace a komunikace mezi krizovými štáby, funkčnost výměny informací, zajištění informovanosti a další postupy.

Za Krajskou zdravotní, a. s., se cvičení zúčastnili Mgr. Alena Boková, vedoucí Oddělení zdravotnických služeb a Ing. Július Krastenics, vedoucí Oddělení správy a údržby nemovitostí Nemocnice Most, o. z. „V průběhu cvičení jednotlivé organizace plnily různé úkoly. Primárně se jednalo o úkoly směřované na organizaci jako celek. Příprava na cvičení probíhala od loňského podzimu, kdy se konaly pravidelné schůzky zástupců jednotlivých organizací,“ uvedla Mgr. Alena Boková.

Mezi konkrétní úkoly mostecké nemocnice patřila například opatření pro zajištění ochrany a nezbytné péče přítomných osob, způsob řešení stravy na jednotlivých zdravotnických pracovištích mostecké nemocnice v případě výpadku elektrické energie, zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví osob nacházejících se v nemocnici a řada dalších. Vyhodnocení celého cvičení proběhne v příštích týdnech.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací