20. února 2017 Svátek má Oldřich

Mostecko – Takový nález vás může stát i život! Už třetí dělostřelecký granát z druhé světové války našli archeologové při svém průzkumu nedaleko Mostu. Policisté nabádají k opatrnosti.

Poslední nález oznámil ve čtvrtek ráno na linku 158 pracovník archeologického průzkumu. Uvedl, že u bývalé obce Libkovice nalezl válečnou munici. „Policie z Lomu na místo přijela spolu s pyrotechnikem, který určil, že jde o dva dělostřelecké granáty s nábojnicemi německé výroby z II. světové války. Expert z pyrotechnické služby rozhodl, že munici zneškodní přímo v místě předpolí dolu Bílina, protože s ohledem na stav munice by její převoz nebyl bezpečný," uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

V krátké době jde již o druhý nález na témže místě, kdy o víkendu policii zavolal stejný muž a uvedl, že u Libkovic nalezl pravděpodobně granát a další munici v místě, kde se provádí průzkum. Hlídka z policejní stanice Lom zjistila, že se jedná o dělostřelecký granát a přivolala kolegu z pyrotechnické služby. Ten dělostřelecký granát ráže 105 mm z války včetně nábojnice stejné ráže vykopal ze země, zajistil a předměty převezl k zneškodnění.

„Policie s ohledem na nálezy munice upozorňuje občany na to, že tyto předměty jsou životu nebezpečné a jakákoliv manipulace s municí je nepřípustná. Vždy je na místě zavolat policii," vyzvala Ludmila Světláková.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.