Úterý 25. únor 2020
Svátek má Liliana
Archivováno

Ústecký kraj - Narodila jsem se před 38 lety v Mostě, a protože jsem patriotka, hned po studiu v Praze jsme se s manželem vrátili zpět na sever Čech a v Mostě žijeme dodnes.

3108gnekolovaPo škole jsem byla rozhodnutá věnovat se propagaci kraje a cestovnímu ruchu, který jsem studovala. Brzy jsem pochopila, že náš region potřebuje rozvíjet i v jiných oblastech a začala jsem pracovat pro Hospodářskou a sociální radu Ústeckého kraje tehdy jako asistentka.

Tématům regionálního rozvoje jsem se pak věnovala po celou dobu v různých funkcích, od asistentky senátora přes vedoucí kanceláře poslance Evropského parlamentu až po současnou pozici zástupkyně zmocněnce vlády pro strukturálně postižené kraje, do níž mě v říjnu loňského roku jmenovala vláda.

Spjatá jsem zůstala i s Hospodářskou sociální radou Ústeckého kraje, kde jsem po letech činnosti byla zvolena předsedkyní. Mandátu, který mi tak dala města, obce, firmy, odbory, výzkumné i vzdělávací instituce Ústeckého kraje, které hospodářskou radu tvoří , si vážím tím víc, že všichni členové vykonávají svou práci bez nároku na honorář nad rámec svých profesí s cílem společně rozvíjet region a jednotně prosazovat jeho zájmy.

Jako maminku dvou malých dcer mě trápí, že kvůli sociálním a ekonomickým problémům kraje stále více mladých lidí z regionu odchází. A za svůj cíl považuji změnit tento stav tak, aby se z Ústeckého kraje stal prosperující a hrdý region. S řadou opatření nám musí pomoci stát, ale část si musíme odpracovat sami. V tuto chvíli přešlapujeme na místě, vedení kraje nepřichází s jasnou vizí a většině představitelů schází rozhodnost a snaha věc radikálně změnit. Mladí lidé odcházejí, protože nevidí perspektivu a naději na změnu.

2208retroplakat

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací