Pátek 26. duben 2019
Svátek má Oto
Archivováno

Meziboří, Litvínov – Druhý rok s novým majitelem začala mezibořská střední škola Educhem. Podařilo se zdvojnásobit celkový počet studentů, otevřely se tři třídy pro první ročníky proti jedné loňské.

Slavnostní zápis studentů Educhemu na litvínovském zámku. Foto: Oldřich Hájek

„Je to pro nás velký úspěch. Je to úspěch i pro region. Dostat děti studovat chemii je neskutečně těžké," uvedla za školu Dagmar Prošková. Školství se všeobecně potýká s nižším zájmem o technické obory, na trhu práce je o ně přitom velký zájem.

To potvrzují i zástupci Unipetrolu, kteří se školou podepsali smlouvu o spolupráci. „Chceme, aby studenti měli co největší možnost si to, co se teoreticky ve škole naučí, vyzkoušet v praxi. Věříme, že ti lidé potom zůstanou zde v regionu a zůstanou věrni chemickému průmyslu," uvedl mluvčí Unipetrolu Jiří Hájek. Absolventi Educhemu by neměli mít problém najít práci například v chemickém komplexu v Záluží, a to v horizontu několika let dopředu.

„Zájmem Unipetrolu je podporovat region, ve kterém působí, a investovat do vzdělání. Prvním krokem bylo vytvoření společného projektu s VŠCHT Praha. Máme univerzitní centrum přímo v Chemparku. Mimochodem jde o jedinou státní univerzitu, která je v komerčním prostoru. Nyní podnikáme další kroky a snažíme se partnersky spolupracovat se středními školami," vysvětlil Jiří Hájek.

Educhem je soukromá škola na Meziboří, která nabízí střední vzdělání s maturitní zkouškou nebo výučním listem v denní formě vzdělávání. Vloni studovalo na Educhemu 65 studentů a do prvního ročníku nastupovalo patnáct. Nyní je na škole 124 studentů, do prvních ročníků přišlo 64 mladých lidí. O značném nárůstu zájmu o studium svědčí i to, že vloni vítali studenty první školní den na radnici. Nyní se museli přesunout na litvínovský zámek. Městské prostory v Meziboří už prostě nestačily.

A studium bude nejspíše stále kvalitnější a zajímavější. „Připravujeme nové projekty, připravuje se 3D učebna, která by měla vzniknout během pár měsíců, budeme žádat o další prostředky na dovybavení laboratoří a podobně," dodala Dagmar Prošková.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací