Zprávy z Mostu

Mostecká policie varuje seniory před okradením

Reklama

Mostecko - Senioři se stále více stávají terčem zlodějů. Mostecká policie proto apeluje na staré lidi a varuje je před možným okradením. Nyní navíc na Mostecku řádí i falšená policistka. Zaměřuje se právě na důvěřivé důchodce.

I to je důvod proč mostecká policie preventivně navštěvuje kluby důchodců, aby tam seniory seznámila s rizikem okradení. Za poslední dva týdny kriminalisté na Mostecku vyšetřují hned několik případů okradených seniorů.

Mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková proto i dnes navštívila seniory, aby je varovala a seznámila se způsoby a fígly jakými nenechavci "útočí" na důvěřivost seniorů. Důchodcům pak ukázala také služební odznak a průkaz, kterým se policisté prokazují s tím, aby viděli jak poznat pravý průkaz. Lidské hyeny si totiž vyhlédli nejzranitelnější oběti. Staré lidi a jejich důvěřivost.

Mostecká policie za poslední dva týdny řešila případy spojené se seniory:

Odcizenou kabelku seniorky našli policisté v popelnici

Neznámý zloděj okradl o víkendu sedmdesátiletou ženu. Krátce po 17. hodině šla seniorka ulicí na sídlišti Zahradní. Všimla si mladíka, který šel proti ní. Ten k ní náhle přistoupil a z levé ruky jí vytrhl kabelku. Naštěstí žena při krádeži neupadla a nezranila se. Zloděj poté utíkal za roh budovy zdravotní pojišťovny a zmizel v ulici Višňová. Poškozená přišla krádeží nejen o kabelku, ale i o různé osobní doklady, mobilní telefon, peněženku s hotovostí a další věci, vše v hodnotě 1 500 korun. Odcizenou kabelku nalezli následně policisté odhozenou v popelnici. Zloděj v ní nechal jen mobilní telefon, průkaz MHD a klíče. Ostatní věci si ponechal. Hodil se mu i deštník. Policie po pachateli, který byl ve věku kolem 25 let, měl sportovní postavu a krátké blonďaté vlasy, pátrá.

Vymyšlenou báchorkou o deratizaci připravila seniora o důchod

Policie v Mostě zaznamenala další případ falešné deratizérky. Ta zavítala do obytného domu v ulici Zdeňka Fibicha a zazvonila v dopoledních hodinách u bytu 82leté ženy, které sdělila, že na druhý den přijedou deratizéři a budou deratizovat vchod a byty. Dopředu však musí vybrat od nájemníků bytů částku 2 500 korun. Peníze doma obyvatelé bytu neměli, ale muž šel právě pro důchod na poštu a tuto skutečnost neznámé sdělil. Žena šla na poštu za ním a poté se s ním posadila v parku na lavičku. Tam seniorovi sdělila, že jí volal kolega a ten prý jeho ženě půjčil částku 10 tisíc korun, a proto tuto částku chce nyní zpět. Důvěřivý senior jí skutečně vydal deset tisíc korun. Neznámá žena byla ve věku kolem 35 let, měla černé vlasy k ramenům. Byla výřečná a příjemná.

Falešná policistka znovu udeřila a připravila seniora o celý důchod

Mostecká policie pátrá intenzivně po ženě, která se vydává za policistku a okrádá důchodce v Mostě. První případ se stal v pátek, další v pondělí dopoledne. Neznámá žena včera zazvonila u bytu důchodců a představila se jako policistka. Vnutila se do domácnosti a překvapené dvojici uvedla, že zjistila, že muž platil v supermarketu poblíž hlavní pošty falešnou bankovkou. Přestože muž platil mincemi, nakonec ženě ukázal všechny bankovky. Ta je předala svému kolegovi, a pak požádala oba seniory, aby se oblékli, že na ně počkají před domem. Pachatelé samozřejmě zmizeli a důchodce je marně hledali.

Neznámá lhala seniorce, že její muž je v nemocnici

Mostecká policie zaznamenala další případy, kdy se obětí různých podvodníků stali senioři. S nechutnou historkou vyrukovala neznámá žena na 75letou důchodkyni. Minulý týden ji oslovila na ulici v Mostě a řekla jí, že její manžel upadl na schodech, je v nemocnici a nemá u sebe žádné doklady. Chtěla vědět, zda je muž seniorky pojištěn, znala ji dokonce jménem a požádala ji o doklady. Seniorka byla ze zprávy o svém muži rozrušena, sedla si na lavičku, neznámá ji uklidňovala a chtěla stále vidět její doklady. Žena proto vyndala z tašky peněženku a ani si nevšimla, že hbité prsty zlodějky již úřadují v její portmonce. Doma ji čekalo dvojí překvapení. Manžel ležel na kanapi a byl zcela zdráv a v peněžence jí chyběly peníze. Policie nyní pátrá asi po čtyřicetileté ženě, silnější, vyšší postavy a krátkých světle hnědých vlasů.

Mladá blondýna přišla s příspěvkem pro přestárlé

Jiná podvodnice okradla minulý týden 78letou ženou z Mostu. Vloudila se jí do domácnosti poté, co ji oslovila před domem okradené, která v přízemním bytě myla okna. Ženě napovídala, že je z výboru a jde zkontrolovat její domácnost a také jí nese příspěvek. Seniorka neznámou pozvala dál, ta k ní byla milá a slušná. Vyptávala se jí, zda vedení domácnosti zvládá a zda nepotřebuje pomoc. Pak předstírala telefonní hovor a klidně zašla do obýváku, kde telefonovala. Seniorka jí zatím uvařila kávu. Když neznámé sdělila, že za chvíli přijde její syn, žena rychle odešla. Před tím jí však chtěla dát příspěvek ve výši 1 000 korun, s tím, že má jen bankovku o hodnotě 5 000 korun. Paní však nechtěla měnit peníze a příspěvek odmítla. Přesto večer zjistila, že jí neznámá z vedlejšího pokoje ukradla její úspory.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Při hlídkové činnosti si strážníci v pozdních večerních hodinách všimli muže na neosvětleném kole. Muž při spatření hlídky z kola sestoupil. Při bližším kontaktu bylo zjevné, že muž pil alkohol. Cyklista ale odmítl test na alkohol a strážníkům řekl, že popře, že by na kole jel.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Nejprve povedený zlodějský páreček ukradl telefon jedné ženě v restauraci v Janově. Ta si ale krádeže všimla a vyběhla za pachateli z restaurace ven. Zloději jí telefon vrátili, ale zároveň ženu fyzicky napadli. Do potyčky se vložil i další host restaurace. Před příjezdem strážníků ale oba zloději utekli, muž i žena mezi bloky R.

 • 26. říjen 2016

  Litvínov - Dopravní policisté zasahovali ve středu ráno u nehody, která se stala v Litvínově na křižovatce ulic Valdštejnská a Ruská. Řidič osobního vozidla se při vjezdu na křižovatku střetl s motocyklem značky Kymco, který jel po hlavní komunikaci ve směru od kruhového objezdu u Máje.

Sport

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

 • 25. říjen 2016

  Travčice - V Travčicích u Terezína byl uspořádán 5. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 105 mužů, 33 žen, 5 juniorů, 5 žáků a 5 amatérů.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.