Zprávy z Mostu

Vzpomínky Mostečanů na 11. září. Někteří zpochybňují terorismus

Reklama

Most – Před dvanácti lety došlo v USA k hromadnému teroristickému útoku na několik civilních objektů. Po zásahu velkými osobními letadly se zřítily dva mrakodrapy Světového obchodního centra a byla poničen část Pentagonu. Čtvrté letadlo spadlo po zásahu cestujících proti únoscům ve volné přírodě. Co dělali v tu dobu Mostečané, jsme se zeptali prostřednictvím Facebooku.

Televizní záběry měli za katastrofický film

„Byl jsem na intru, přišel na televizárnu a tam koukalo dvacet lidí s otevřenou pusou. Na dotazm co to dávají za film, jsem nedostal ani odpověď a během chvíle civěl jak všichni ostatní," vzpomíná Jiří Jakeš.  Simona Langheinrichová napsala: „Pamatuji si to úplně přesně... Ležela jsem na gauči...  užívala si první pohyby svého miminka a koukala na TV, kde zrovna začali vysílat tuhle hrůzu LIVE."

V tehdejší Faktorce v Mostě byla v osudný den Tereza Mertlová. Vybavuje si „až takový ten "divný pocit", že celá hospoda se nebaví, ale sleduje TV, kde to, co běží, není film, dokument, ale reálná skutečnost." Jana Maxant se svěřila s následující vzpomínkou na 9/11, jak Američané označují ono tragické datum: „Syn (v té době 13), mi odjel léčení s VZP pár dní před na Makarskou, a já jako spousta maminek hledala cestu, jak ho dostat domů. Byl velký strach, co může být dalšího. A bohužel nenašla. Naštěstí se situace po pár dnech uklidnila a s omezením v pohybu tam to dobře dopadlo."

Martina Krejčová si vybavuje, že zrovna kojila svoji dceru a dívala se s otevřenou pusou na televizi: „A na všech programech běželo to samé."

Když přišel domů ze školy Martin Novotný, říkal si, proč máma kouká na katastrofický film. „Až pak máma, když řekla, že to vypadá na válku a že to žádný film není, jsem si říkal, že tohle bude velký a taky pořád je."

Teroristé? Kdepak

V lidech stále dříme podezření, že ve skutečnosti k žádným teroristickým útokům nedošlo. „Vždyť si to udělali sami," myslí si Jiří Hamřík. Byl to den, kdy Amerika zaútočila na Ameriku, předpokláda zse Patrik Kincl Kühnel. Podle Vaška Peška šlo o „řízenou demolici".

ARCHIVNÍ TELEVIZNÍ ZÁBĚRY Z MANHATTANU

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 21. říjen 2016

  Lom - Hned dvě dopravní nehody téměř ve stejný okamžik zaměstnaly záchranáře na Litvínovsku. Ke střetu dvou osobních aut došlo nejprve na křižovatce v Lomu. Karambol se obešel naštěstí bez zranění. Zároveň záchranáři vyjížděli na silnici mezi Loučnou a Osekem, kde havarovala mimo vozovku řidička osobního auta, ve kterém cestovalo i šestileté dítě. Auto po nárazu do stromu skončilo na boku.

 • 21. říjen 2016

  Litvínov, Louny - Policie v Litvínově sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu podvodu 42letému muži z Lounska a 31leté ženě z Litvínova. Muž měl jako pronajímatel bytu vystavit ženě doklady o uhrazení nájmu, které však neuhradila.

 • 20. říjen 2016

  Litvínov - V pátek 21. října to bude již deset let, co do litvínovského Magic baru vstoupil první zákazník. Udržet se deset let na trhu, to už stojí za pořádnou oslavu. A protože žádný bar by nefungoval bez zákazníků, oslava je přichystána pro všechny, kteří sem rádi chodí.

Sport

 • 21. říjen 2016

  Litvínov - Hokejistům Litvínova v pátek v podvečer Olomoucké tvarůžky příliš nezachutnaly. Na domácí ledové ploše Verva ve vyrovnaném utkání s týmem HC Olomouc nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Sérii nájezdů tak nakonec lépe zvládl tým Litvínova. HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 3:2.

 • 21. říjen 2016

  Most - Jedinečnou šanci vidět jeden z nejlepších ženských házenkářských klubů Evropy budou mít v sobotu 22. října mostečtí diváci.

 • 21. říjen 2016

  Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.