Zprávy z Mostu

Průjezd Chanovem bude bezpečnější pro řidiče a zejména pro chodce

Reklama

Obrnice - Obyvatelé Chanova se dočkají stavebních úprav silnice v bezprostřední blízkosti obytných domů, kterou denně projíždějí stovky automobilů.

Na komunikaci chybějí chodníky, lidem tak hrozí při pohybu po vozovce nebezpečí úrazu. Riziko případné dopravní nehody představují i autobusy městské hromadné dopravy. Vzhledem k absenci zastávkových zálivů totiž při nakládce a vykládce pasažérů frekventovaný tah obcí blokují.

Komunikace je ve vlastnictví Ústeckého kraje a je ve špatném technickém stavu. Jakékoli zabezpečení proti možnému úrazu osob nebo případné dopravní nehodě chybí i místní studánce v těsném sousedství komunikace. Upraveny nejsou ani plochy vedle areálu garáží, kde parkující vozidla rovněž ohrožující bezpečnost chodců či projíždějících řidičů.

„Nyní se blýsklo na lepší časy. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (SÚS ÚK) přislíbila ve spolupráci s obcí problém řešit a komunikaci upravit. Zastupitelé proto rozhodli, že se do nápravy současného stavu zapojíme a budeme postupovat právě v součinnosti s krajskými silničáři," uvedla starostka Obrnic Drahomíra Miklošová.

Na celkovém řešení nápravy současného stavu se Obrnice budou finančně podílet vybudováním chodníku, autobusových zastávek, ploch u garáží a zajištěním studánky. „Mým úkolem je ve spolupráci s dopravním projektantem a SÚS ÚK zajistit součinnost při úpravě komunikace a následně předložit zastupitelům projektovou dokumentaci včetně předpokládané výše nákladů. Navrhované řešení nejen zvýší bezpečnost místních občanů, ale přispěje i ke zlepšení velmi neutěšeného vzhledu této části Chanova," doplnila starostka.

Do konce letošního roku by mohly stihnout práce na úpravě komunikace silničáři. Obec v souladu s připravovanou projektovou dokumentací zároveň zajistí osazení obrubníků, vymezujících novou podobu a polohu komunikace. Se získáním stavebního povolení radnice počítá do konce roku 2013, poté vybere dodavatele stavebních úprav. Práce na výstavbě chodníků, autobusových zastávek, zabezpečení studánky a úpravě ploch podél komunikace včetně ploch přiléhajících ke garážím, by tak mohly začít na jaře příštího roku.

Doporučené články

Aktuálně z Litvínovska

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Na litvínovské strážníky se obrací také obyvatelé Litvínova, kteří si nevědí rady ve svízelných životních situacích. Během jediného víkendu strážníci nejprve pomáhali zastavit tekoucí vodu při poruše rozvodů vody v ulici Větrná a kontaktovat havarijní službu.

 • 28. říjen 2016

  Litvínov - Obsluha kamerového systému litvínovských strážníků si v odpoledních hodinách všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl řidič. O muži mají strážníci povědomost, že má zákaz řízení. Informuje o tom velitel Městské policie v Litvínově Zdeněk Urban.

 • 27. říjen 2016

  Litvínov - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže obvinila mostecká policie 28letého muže z Litvínova. Ten měl poškozeného připravit násilím o mobil. Poškozený muž byl v jedné litvínovské restauraci, kde nabízel k prodeji svůj mobil. Když neuspěl, z místa odešel. V restauraci byl však i obviněný, který muže následoval a v parku k němu přistoupil a pod pohrůžkou zabití na něm požadoval vydání mobilu.

Sport

 • 27. říjen 2016

  Most/Olomouc - Státní svátek 28. října je den, kdy se Most představí na hřišti jediného nováčka druhého ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, tedy Olomouce. Co do dojezdové vzdálenosti se jedná o bezkonkurenčně nejvzdálenějšího soupeře a Most se z důvodu většího pohodlí rozhodl vyrazit za olomouckými vlakem.

 • 26. říjen 2016

  Most - Letošní sezona závodů do vrchu podniku Triola Cup bude v neděli 30. Října ukončena na mosteckém Polygonu, na stejném místě, na kterém 16. dubna odstartovala. Přijďte se i vy v neděli rozloučit s krásnými Grid Girl, nadšenými jezdci, a nadupanými vozy. I tentokrát bude podívaná stát za to.

 • 26. říjen 2016

  Most - Černí andělé z házenkářského klubu DHK Baník Most si spravili chuť po vyřazení z poháru EHF a při domácím utkání mostecké házenkářky vyhrály nad Slovenskou Šaľou 30:20 (15:9) a připisují si další dva důležité body a přeskočily Šaľu v tabulce. 

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 21. říjen 2016

  Praha - Podzim je typický sychravým počasím, které venkovním aktivitám příliš nepřeje. Pokud však i v tomto období chcete cestovat, odpočinout si a ještě se ohřát, rozhodně zavítejte do lázní. V horké termální vodě si dopřejete relax i pohyb, léčivé prameny navíc pomohou vyřešit mnohé zdravotní potíže. V následujícím článku vám proto přinášíme tipy na ty nejzajímavější lázně, které v Evropě najdete. Představíme vám klasické lázeňské komplexy, historické skvosty i netradiční turistická lákadla.

 • 12. říjen 2016

  Kadaň - Královské město Kadaň se zařadilo mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice. Rozhodli o tom turisté v soutěži DestinaCZe 2016, vyhlášené agenturou CzechTourism. Kadaň se, jako jediný zástupce Ústeckého kraje v soutěži, stala vítězem kategorie Po stopách Karla IV. Je přitom už třetím místem v Dolním Poohří, které v soutěži uspělo.

 • 10. říjen 2016

  Praha - Hledáte tip na výlet? Určitě nepochybíte, když nyní zavítáte do pražské zoo. Slonice Tamara tam porodila v pátek 7. října po osmé hodině své první slůně. A zoo už o víkendu umožnila veřejnosti se na roztomilého "drobka" podívat. Mohli jsme tak pořídit jedny z prvních záběrů na pár hodin staré mládě.

 • 01. říjen 2016

  Most/Ústí nad Labem - Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří takzvané přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?

 • 19. 09 2016

  ČR - Hlavní dovolenková sezóna letošního roku je u konce. Ani nástup podzimu a postupné ochlazování v tuzemsku ale neznamená, že nemůžete vyjet k moři.

Může vás zajímat

Zavřít

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.