Neděle 23. únor 2020
Svátek má Svatopluk

Ústecký kraj – Roman Lukáš přináší pravidelný týdenní přehled událostí z Ústeckého kraje. Podíváme se na počasí, aktuální události a na závěr přinášíme oblíbený tip na výlet.

Pokud chcete vidět zpravodajství mezi prvními, dejte odběr našemu kanálu na youtube a nezapomeňte označit zvoneček, aby vám žádné naše nové video neuteklo. Už máme skoro tři tisícovky odběratelů.

Úřady zakazují odebírat vodu z potoků a řek

Projevy sucha se i nadále prohlubují ve všech oblastech Česka. Zasahují už tři čtvrtiny území republiky. A města a obce začínají zakazovat čerpání vody z potoků a řek. Naposledy tak učinil Litvínov a Žatec, už předtím například Ústí nad Labem či Louny. Omezení platí až do konce října. Déšť z lokálních bouřek přitom situaci nezlepšuje. Vlivem sucha je zasažena i vegetace, usychají břízy, javory a z jehličnanů nejvíce borovice. Píšeme blíže zde.

Čtyřpruh bude kompletní

Snad do konce letošního roku bude hotová stavba mimoúrovňové křižovatky u Komořan. Po jejím dokončení bude silnice mezi Chomutovem, Mostem a Bílinou kompletně čtyřpruhová. Jde o náročnou stavbu. Buduje se od roku 2017 a komplikuje ji zejména to, že se na jejím místě dříve těžilo uhlí. Detailnější zprávu přinášíme na tomto odkazu.

Dočesná má hotový program

Největší slavnosti piva a chmele jsou tu za měsíc! A žatecké divadlo, které Dočesnou 6. a 7. září pořádá, zveřejnilo kompletní program. Zahraje třeba Vladimír Mišík, Janek Ledecký, Slza, Mňága a Žďorp či Monkey Business. Točit se bude pivo od 52 pivovarů a doprovodný program v podobě pouťových atrakcí už asi ani nemusíme připomínat. Vstupné se platit nebude. Program najdete zde.

V kraji roste nový obchod s nábytkem

U nákupního parku nad HyperAlbertem na okraji Mostu vzniká nová velká prodejna nábytku a bytových doplňků Möbelix. V patnáct metrů vysoké budově najdete po otevření prodejnu a příjímací sklad v přízemí, o patro výše se nachází podle plánů prodejna, ve třetím podlaží bude sklad a nad ním kanceláře. Stavba by měla být dokončena do podzimu. O nových možnostech nakupování více zde.

Řádili, teď budou platit

Opilým vandalům v Mostě hrozí přímo obří pokuta. Dvojice mladíků cestou z hospody porazila veškeré přenosné dopravní značky u rozestavěné křižovatky. Lidé je hned nahlásili strážníkům, kteří je brzy vypátrali v mosteckých ulicích. Protože jsou značky důležitým bezpečnostním prvkem v dopravě, přestupcům lze ve správním řízení uložit pokutu až do výše 300 tisíc korun. Proč tolik? Dozvíte se zde.

Tip na výlet

Kam vyrazit o víkendu? Taková procházka po chomutovském zooparku určitě nezklame. Jedná se rozlohou o naši největší zoo, takže pohybu budete mít určitě dostatek. Uvidíte tam na jedenáct stovek zvířat od 160 živočišných druhů. V pohodě tam můžete strávit celý den. Otevřeno je denně po celý rok, teď v sezoně od 9 do 18 hodin, ale zůstat v areálu můžete vlastně až do setmění.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací