Středa 23. září 2020
Svátek má Berta

Ústecký kraj - Schopnost spolupráce a týmové hry předvedly soutěžící týmy Krajské odysey v oboru stavebnictví. Soutěž se konala na Střední škole stavební a strojní Teplice. Týmy složené ze dvou žáků základních a dvou žáků středních škol měly za úkol vyprojektovat domek, který pak v praktické části soutěže měly také postavit.

Použily k tomu miniaturní cihly a další materiál ze speciálních stavebnic. Praktické části soutěže předcházel test z teorie. O vítězi rozhodla kreativita dětí, čistota práce, přesnost projektu a schopnost domek podle projektu postavit.

Během soutěže šlo nejen o to, aby děti předvedly své schopnosti, ale také o to, aby si žáci ze základních škol udělali představu o středních stavebních školách a dokázali si vybrat pro sebe tu nejvhodnější. V neposlední řadě šlo i o zábavu.

Videoreportáž

Stavebnictví v současné době zažívá rozmach a technické střední školy stavební studenty lákají. Pro děti ze základních škol byla Krajská odysea příležitostí poznat stavařinu z blízka.

Krajská odysea v oboru stavaři byla z dalších aktivit projektu Implementace krajského akčního plánu 1 Ústeckého kraje B , kterým chce kraj podpořit spolupráci mezi školami a podpořit zájem o technické vzdělávání.

Soutěže z dalších oborů v Krajských odyseách na děti z Ústeckého kraje ještě čekají.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací