Pátek 10. duben 2020
Svátek má Darja

Mostecko - Extrémně silný vichr udeřil na Česko. V neděli ráno napáchal na Mostecku značné materiální škody.

V Mostě vichřice zničila dřevěný pravoslavný kostel. Ten se zřítil a rozlámal se. Stavba je jen několik let stará. Byla opuštěná a nepřístupná veřejnosti. Chystáme samostatnou zprávu.

Z věžáku naproti Kahanu shodil poryv větru anténu mobilního operátora. Ta se rozbila o zem těsně u vchodu a roztříštila dlažbu. Nikoho nezranila. U vedlejšího domu zlomil vítr vzrostlý jehličnan. Poškodil automobil. Rozřezali ho hasiči.

Vichřice také může za poruchu tramvaje. Ta zůstala stát kousek pod Hněvínem ve směru z Litvínova. Má poškozený sběrač. Mezi městy nyní jezdí autobusy.

V Litvínově vítr odnesl část střechy z objektu za zahradním centrem a povalil jej do prostoru garáží. Na místě zasahují hasiči a litvínovští strážníci.

Po celém okrese je nespočet popadaných a polámaných stromů a hasiči vyjíždějí k dalším událostem.

Video

Dispečink ČEZ Distribuce eviduje v souvislosti se silnou vichřicí na svém zásobovacím území stovky poruch na vedení vysokého napětí a nízkého napětí. Nejhorší situace je v současné době v kraji Královehradeckém, Ústeckém, Libereckém a také Středočeském,“ uvedla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Bez elektřiny jsou v současné době na zásobovacím území ČEZ Distribuce desítky tisíc domácností.

„V terénu máme poruchové čety, které se snaží poruchy opravit. Nejčastější příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení, ulomené izolátory. Máme navýšené počty pracovníků jak v terénu, tak i na dispečinku a call centru. Pro hlášení poruch prosím volejte na bezplatnou linku 800 850 860,“ dodala mluvčí.
Meteorologové vydali výstrahu před extrémně silným větrem, která potrvá do nedělní 19. hodiny.

Fotogalerie

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací