Pátek 10. duben 2020
Svátek má Darja

ČR, Ústecký kraj - I přes to, že se energetikům podařilo během večera noci odstranit další poruchy na vedeních vysokého a nízkého napětí, bez elektřiny zůstávaly v ranních pondělních hodinách desítky tisíc lidí po celé republice. V Ústeckém kraji je nejhorší situace na Děčínsku.

V V současné době je bez elektřiny na 120 tisíc odběratelů (včera k deváté večerní to bylo 250 tisíc odběratelů) na celém zásobovacím území ČEZ Distribuce. Počasí se umoudřilo a i díky tomu se nám daří poruchy opravovat, nové nepřibývají," uvedl ráno mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová. V současné době dispečink ČEZ Distribuce eviduje na svém distribučním území přes 300 poruch na vedeních vysokého napětí, další pak na napětí nízkém. Bez napětí zůstává v současné době 3500 tisíce trafostanic. Nejvíce poruch k opravení je stále na Děčínsku, Havlíčkobrodsku, Českolipsku, Benešovsku, Jičínsku a Chrudimsku. "V terénu máme stále poruchové čety a pracují na obnovení dodávek," dodala mluvčí.

Extrémně silný vítr udeřil na naše území v neděli ráno. Začal zaměstnávat hasiče kolem 3. hodiny ranní. Od 3 do 6 hodin vyjížděli kvůli větru v 55 případech. Od 7 hodiny se pak situace začala rychle zhoršovat. Od 6 do 7 hodiny již vyjížděli k 100 událostem, od 7 do 8 k 300 událostem a v 9 hodin ráno bylo aktuálně řešeno 755 událostí.

Nejhorší situace byla v neděli dopoledne v kraji Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Středočeském a Ústeckém.

Nejčastěji hasiči vyjížděli k popadaným stromům a větvím, dále se jedná o matriál, který nebyl dobře zajištěn, plechy, skleněné desky, ploty nebo popadaná lešení. To vše tvoří překážky na komunikacích a hrozí zraněním lidem, kteří jsou venku.

Jeden ze zásahů hasičů na Lounsku

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací