Čtvrtek 18. srpen 2022
Svátek má Helena

Teplicko - Kriminalisté z teplického Toxi týmu zajistili pervitin za miliony korun, muž schovával drogy ve speciálně upraveném autě.

Kriminalistům z teplického Toxi týmu se podařilo zajistit drogy, jejichž hodnota by se na černém trhu pohybovala kolem čtyř a půl milionu korun. Jedná se o největší množství pervitinu, které se na jednom místě teplickým kriminalistům podařilo v posledních letech zajistit. Pervitin vezl v autě 53letý muž.

Policisté získali poznatky, že by se z našeho okresu měl ve větším množství vyvážet pervitin do celé republiky a to ve speciálně upraveném vozidle. Tato informace se potvrdila. Minulý týden našli kriminalisté ve vozidle podezřelého muže skoro čtyři a půl kilogramu pervitinu.

Muž měl schované drogy ve velice důmyslném úkrytu, který byl při běžné silniční kontrole neodhalitelný, k jeho objevení pomohl kriminalistům speciálně vycvičený pes. „Skrýš byla umístěna pod zadními sedadly v místech, kde se měly nacházet nádrže na CNG pohon. Když služební pes místo označil, policisté v úkrytu našli igelitový pytel, ve kterém byly čtyři sáčky, z nichž každý obsahoval kilo drogy a jeden menší s téměř půl kilem pervitinu,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Třiapadesátiletý muž byl zadržen a následně obviněn z neoprávněné výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem k značnému množství drog, které byly ve vozidle ukryty, byl vzat obviněný do vazby, kde bude čekat na verdikt soudce, který ho může v případě uznání viny poslat až na dvanáct let za mříže.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist