Úterý 5. červenec 2022
Svátek má Cyril a Metoděj

 

Most - Krajská zdravotní získala deset nových polohovacích postýlek pro novorozence v hodnotě 145 tisíc korun pro dětské a dorostové oddělení mostecké nemocnice. Zástupkyně Nedoklubka je předaly zdravotníkům v pátek 2. února v prostorách novorozenecké stanice.

„Současné postýlky, které na stanici máme, jsou již značně opotřebené. Díky podpoře Nedoklubka je vybavení našeho oddělení zase o něco modernější. Perinatologické centrum v mostecké nemocnici je jedním z dvanácti pracovišť v České republice a zabezpečuje specializovanou péči o novorozence všech váhových kategorií,“ uvedl primář Dětského a dorostového oddělení Krajské zdravotní – Nemocnice Most Jiří Biolek.

Výkonná ředitelka Nedoklubka Lucie Žáčková doplnila, že finance na nové polohovací postýlky získala spolu s koordinátorkou pro mosteckou neonatologii Markétou Kučerovou od jednoho z podporovatelů spolku. „S mosteckým centrem spolupracujeme dlouhodobě zejména v rámci projektu Mámy pro mámy, který vznikl v roce 2010 a jehož cílem je podpora maminek po předčasném porodu. Markéta Kučerová je sama maminkou předčasně narozené holčičky. V loňském roce uspořádala pro mostecké perinatologické centrum akci Purpurové odpoledne v Městském divadle v Mostě, také iniciovala velmi úspěšnou sbírku barevných dětských látek pro výrobu kapsářů na postýlky předčasně narozených dětí. Letos plánuje účast na Běhu kočárků v Mostě, jehož výtěžek je určen na zakoupení knih pro mosteckou neonatologii, a na listopad připravuje Purpurový ples v rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí, které Nedoklubko jako člen evropské organizace European Foundation for the Care of Newborn Infants (EFCNI) v České republice pořádá už po osmé,“ dodala Lucie Žáčková.

Dětské a dorostové oddělení v mostecké nemocnici poskytuje široké spektrum zdravotní péče o novorozence, děti a dorost nejen z okresu Most, ale i z přilehlých spádových oblastí. Krajská zdravotní, a. s., v rámci investičních akcí v mostecké nemocnici v jednotlivých etapách rekonstruuje společné prostory, pokoje a sociálních zařízení všech šesti stanic, které byly více či méně původní od roku 1975, kdy byla nová mostecká nemocnice postavena.

 

Reportáž

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist