Čtvrtek 21. únor 2019
Svátek má Lenka

Braňany – Severočeské doly vyčíslily škodu, která jim měla vzniknout, když k do těžebního pro-storu vnikli ekologičtí aktivisté a na několik hodin zastavili práce v uhelném lomu.

Firma bude způsobenou škodu podle serveru iDnes vymáhat právní cestou. „Co se případné žaloby týče, čekáme až si její plné znění přečtou a analyzují naši právníci. Poté se rozhodneme, jakým způsobem se budeme bránit,“ uvedla členka hnutí Limity jsme my Kateřina Kochánková.

„Vzhledem k tomu, o jak malou částku se pro jednu z nejziskovějších společností v ČR jedná, považujeme pokus o její vymáhání spíše za účelovou snahu umlčet pro-testy, které na škodlivost uhelného průmyslu poukazují,“ dodala s tím, že hnutí považuje za legitimní, že se lidé nenásilnými akcemi občanské neposlušnosti sna-ží upozornit a symbolicky zastavit těžbu uhlí. „Odpovědnost za jejich akce ale neneseme,“ stojí ve vyjádření.

Do prostoru lomu Bílina proniklo v sobotu 30. června několik desítek aktivistů. Nejprve obsadili jedno z rypadel, poté se část legálního pochodu po hraně dolu odklonila a i přes výzvy policie vnikla dál do těžebního prostoru.

Aktivisté trávili několik dní v takzvaném Klimatickém kempu v Louce u Litvínova, kde se zabývali přednáškami, ale také se připravovali na případné střety se zá-sahovými jednotkami.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací