Úterý 4. srpen 2020
Svátek má Dominik

Obrnice – Gulášek z divočáka ze Zlatníku, domácí buchty a koláče od místních žen, kolotoče a spousta zábavy na podiu i pod ním. Vystupují Jiří Helekal či talentovaná mladá Yanna Rybníčková. V Obrnicích se v sobotu odpoledne konají slavnosti.

Dnes už zavedenou akci odstartovala v roce 2007 iniciativa současného vedení obce, slavnosti lákají kromě obyvatel Obrnic a sousedního Chanova a Českých Zlatníků i mnoho lidí všech věkových kategorií z Mostu a dalších měst a obcí z blízkého i vzdálenějšího okolí. „Naší motivací je, aby místní lidé alespoň na chvíli místní zapomněli na své problémy a oddali se zábavě a relaxaci. Odreagování se od každodenních starostí k životu prostě patří,“ vysvětluje starosta Stanislav Zaspal.

Připomněl také společenský aspekt slavností, do jejich příprav se aktivně zapojují dospělí, děti i senioři z řad veřejnosti. "Neméně důležitá je také spolupráce s místními spolky, sdruženími a neziskovými organizacemi, bez jejichž pomoci bychom se při pořádání obecních akcí už neobešli,” doplnil.

Video

Foto

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací