Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Mostecko – Lidé na Mostecku jsou skeptičtí k prezentovaným dosavadním výsledkům měření čistoty ovzduší, které byly prováděny při velkém požáru na skládce Celio.

Měření hasičů nepotvrdila zvýšená množství nebezpečných látek. Na výsledky měření Unipetrolu se čeká. A další měření budou probíhat ještě během týdne. Zatím ale nikdy nebyly škodliviny po požáru na skládce mezi Mostem a Litvínovem prokázány. Alespoň oficiální místa to nikdy neprezentovala.

Lidé podobným závěrům nevěří. Do redakce přišla fotografie, která má být důkazem znečištěného ovzduší. „Požár na Celiu prý není škodlivý. A tak celkově zde máme zdravé ovzduší. Čistička vzduchu z dětského pokoje,“ stojí u snímku zveřejněného na sociální síti.

Udělali jsme také malý test. Ze tří redakčních vozidel bílé barvy, která byla před požárem umytá a byla zaparkovaná v Litvínově a na Meziboří, jsme udělali stěr vhlčeným ubrouskem. Zůstala na něm černá špína. Může jít o saze spadlé po požáru. Stejně tak ale může jít o běžné znečištění ovzduší, které zde na severu Čech dýcháme. Ať tak, či onak, ve vzduchu tu stále máme pořádné „dobroty“.

Spad, který by měl souvislost s požárem, by mohla potvrdit akreditovaná měření. V okolí Litvínova i Mostu již probíhá měření škodlivin, které se po požáru na skládce Celio mohly dostat do ovzduší. Vedení Litvínova si měření objednalo na základě jednání s oddělením krizového řízení krajského úřadu, v Mostě nařídilo měření až vedení kraje spolu s krajským odborem životního prostředí. Oba průzkumy kvality vzduchu v okolí měst budou stát zhruba 20 tisíc korun denně a půjdou z rozpočtu kraje. Výsledky nebudou známy dřív než za několik dní.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací