Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Most - Carbonia Cup, snad nejpopulárnější domácí okruhová série, uzavřel na Autodromu Most posledním podnikem sezónu roku 2018. Jezdci mosteckého HKC Racing Teamu Matěj Kácovský a Pavel Machulda tady zaznamenali ve formulové Divizi 4 významný úspěch, když jedenáctikolový závod dokončili na prvním a druhém místě.

Příznivé počasí babího léta v polovině října vyloženě přálo motorsportu a oba piloti na dvoulitrových monopostech Renault už v e volných trénincích a v následné kvalifikaci naznačili, že jsou při chuti a hodlají si závěrečný závod sezóny patřičně užít. Měřený trénink v Divizi 4 dokončil Matěj s nejrychlejším časem a Pavel jako třetí. Formulí bylo přitom na startovním roštu celkem 28 a srovnatelných Renaultů se stejným agregátem rovných 10.

Po startu se Matěj udržel na špici startovního pole a Pavel se za ním propracoval na druhé místo. Stabilní a vyrovnanou jízdou oba stájoví kolegové odkroužili všech jedenáct mosteckých okruhů, aby cílem proletěli s rozestupem tří desetin sekundy. Třetí v cíli, soupeř na dalším Renaultu dorazil pod šachovnicovou vlajku až po víc, než třech sekundách za jezdci HKC Racing Teamu.

Mezi juniory ve třídě A cestovních vozů sbírala další zkušenosti Monika Podhradská a ve velké konkurenci dvaceti soupeřů zajela patnáctý čas v kvalifikaci a jedenácté místo v závodě, přičemž neustále zrychlovala.

"Lepší závěr sezóny jsme si nemohli přát," řekl na závěr závodního dne trenér Ivan Houzák. "Matěj a Monika začínají a je na nich dobře vidět systematická práce HKC Akademie motorsportu. Matěj jel teprve druhý podnik Carbonia Cupu a už při tom prvním, v září na polském Silesia Ringu naznačil, kam míří, když dojel druhý. No a Pavel, jako zkušený a dospělý jezdec vlastně završuje úspěšnou cestu z motokár až do formule. Tohle je vlastně hlavní poslání Akademie," dodal.

HKC Racing Team zakončil další sezónu a má před sebou ještě mnoho dalších. O tom, že rok 2018 byl mimořádně úspěšný, svědčí mimo jiné i mistrovské zlato školáka Matveje Sonkina v motokárové třídě Mini 60 a jeho výrazný úspěch na světovém finále Easy Kart v Itálii, kde svou kategorii dokončil jako druhý. Další z malých motokáristů, David Páv, zase vyhrál třídu Baby 60 v hodnocení Poháru Autoklubu České republiky. Na jaře se rychlá kola opět roztočí.

Autor: Ivan Houzák, HKC Racing Team

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací