Středa 26. únor 2020
Svátek má Dorota
Archivováno

Most - Čtvrteční podvečer byl kulisou pro další vystoupení mosteckých hráčů malého fotbalu před kamerami České televize. Tentokrát k němu došlo v rámci předehrávky sedmého kola DRFG Superligy malého fotbalu, a to na hřišti silné Prahy.

2110liga

Foto: www.fotbal-most.cz

Oba týmy s ohledem na televizní přenos i prestiž střetu loňského mistra (Praha) s vicemistrem (Most) dopředu avizovaly, že do utkání vyšlou tu nejvyšší možnou kvalitu a skutečně na sebe na obou stranách narazil výkvět českého malého fotbalu.
Mostečtí nakonec směr Praha vyrazili ve složení - Bíro Ondřej "C", Šlégr Václav - brankáři, Boček Martin, Bohata Petr, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Macko David, Macháček Michal, Nguyen Michal, Nobst Dominik a Polák Jakub.

Domácí pak Most přivítali v sestavě - Bellada Jaroslav, Víšek Petr - brankáři, Uhlíř Michal, Tvrzník Břetislav, Halbich Ondřej, Novák Jiří, Vaněk Jiří, Pozníček David, Bozděch David, Mařík Stanislav, Kounovský Tomáš, Kraus Adam a Salák Michal.
Z mostecké sestavy tak přeci jen na poslední chvíli vypadly dva její základní stavební kameny a to letošní nejlepší hráč DRFG Mostecké ligy, Ladislav Kešner, a český reprezentant Tomáš Režný. Místo nich byl donominován vietnamský reprezentant Michal Nguyen.

Samotné utkání začalo mírnou převahou domácích, kterou zúročili hned ve čtvrté minutě zápasu vedoucí brankou českého reprezentanta Stanislava Maříka po pěkném individuálním uvolnění. Výběr Mostu se však nenechal tímto brzkým úderem zlomit a odpověděl tím, čím se liší od všech ostatních týmů hrajících DRFG Superligu malého fotbalu. Ve spolupráci s hluboko vysunutým gólmanem Ondřejem Bírem uzamknul Prahu na její polovině a byl to právě Bíro, kdo ze své dirigentské pozice srovnával v šesté minutě na 1:1 nádhernou střelou téměř ze středové čáry. Posledním z jeho spoluhráčů, kdo se dotkl míče před jeho střelou a tudíž si připsal asistenci, byl Martin Boček.

V další fázi zápasu se šance střídali na obou stranách, až to byli opět hosté, kdo udeřil podruhé. Po vydařené kombinační akci českých reprezentantů Davida Macka a Jakuba Poláka to byl právě tento hráč, který našel na hranici vápna volného Martina Bočka a ten se nemýlil.

Bohužel Praha přeci jen dokázala ještě v prvním poločase vyrovnat, když po mostecké individuální chybě skóroval do prázdné brány opět pohotový Stanislav Mařík.

Do šaten se tak šlo za stavu 2:2 a osud zápasu byl stále zcela otevřený. Druhá půle byla ze strany obou týmů o poznání opatrnější, a byť se šance střídaly na obou stranách, již žádný z týmů nedokázal naklonit vedení na svou stranu.

Ke slovu se tak dostal penaltový rozstřel, jehož vítěz bere v utkání jeden bonusový bod navíc. Most na tuto disciplínu vyslal do branky brankáře české jednadvacítky Václava Šlégra a ten vychytal hned prvního pražského střelce, hrdinu zápasu Stanislava Maříka. Bohužel hned v té samé sérii nedokázala skórovat ani druhá výrazná osobnost utkání, dvoubodový Martin Boček. Poté byli všichni střelci z obou týmů stále úspěšní až do sedmé série (za Most postupně skórovali Daniel Kasal, Michal Macháček, David Macko, Tomáš Karaus a Michal Nguyen). V sedmé sérii však po gólu pražského střelce nedokázal propálit pražského kolegu mostecký gólman Ondřej Bíro a Most tak z Prahy veze pouze bod za prohru po penaltách.

O závěrečné shrnutí jsme opět požádali mosteckého lodivoda, Vojtěcha Bendu.

„Za prvé chci ocenit naše kluky, jaký podali výkon. Praze jsme byli zcela rovnocenným soupeřem a penaltový rozstřel je již vždy do jisté míry loterie. Myslím, že zápas se musel televizním divákům líbit, neboť nabídl skutečně mimořádnou kvalitu malého fotbalu, řadu šancí i velmi dramatickou zápletku,“ zahájil svou odpověď Benda.

„Vím, že po úvodních čtyřech kolech máme na kontě pouze pět bodů, ale nijak nepanikaříme. Oproti loňské sezóně jsme po zápasech se soupeři, se kterými jsme zatím hráli i letos, tedy Brno, Jihlava a Praha venku a Blanensko doma, pouze jeden bod mínus a já tak stále věřím, že v další části sezóny to budeme naopak my, kdo bude proměňovat domácí zápasy a půjdeme si opět pro medailové umístění. Soupeři pak samozřejmě gratuluji k výhře a těším se, až jej přivítáme u nás. Pokud totiž Praha před zápasem deklarovala, že si již neumí představit silnější složení, než to, které se nám postavilo dnes, tak ji chci ujistit, že my ještě rezervy máme,“ uzavřel s úsměvem Benda.

Byť tedy Most v Praze prohrál, je historicky teprve druhým týmem, který dokázal v Praze bodovat. V loňské sezóně zde opět po penaltách padlo Brno.

V dalším kole má před sebou Most opět výjezd na venkovní hřiště a to až do Olomouce tažené bratry Kobylíky, či českým exreprezentantem Markem Heinzem.

Více na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací