Středa 26. únor 2020
Svátek má Dorota
Archivováno

Most - Finálový den DRFG Mostecké ligy se odehrál o vínekdu na hřišti mostecké 11. Základní školy. V jeho rámci byly sehrány zápasy o třetí místo a zápas finálový a bylo tak rozhodnuto o letošních medailistech mosteckého malého fotbalu.

 

V utkání o třetí místo se proti sobě postavily pátý a šestý tým základní části, tedy GMS Most a Hospoda ULITA. Do utkání lépe vstoupila ULITA, která dokázala účinně využívat toho, že tradiční gólman GMS Most, Slavomír Švácha, je zraněný. Velmi rychle a snadno tak šla do dvougólového vedení. Teprve poté dorazili někteří opozdilí hráči GMS Most a obraz hry se začal postupně měnit. GMS bylo častěji na balónu, přebíralo iniciativu a bylo za to odměněno snižujícím gólem na 1:2. Tímto výsledkem skončil první poločas a do druhého se tak šlo za stále otevřeného stavu. I v něm to ale nakonec byla ULITA, kdo tahal za pomyslný delší konec provazu a to zejména díky ofenzivnímu představení Víta Popelky (2+3) a Vladimíra Běhavého (4+0), který dokázal vstřelit všechny první čtyři góly svého týmu. ULITA postupně navyšovala své vedení a v utkání o třetí místo tak nakonec zvítězila 7:2. Posledním střelcem v barvách ULITY byl Stanislav Levý (1+0). Poslední dva góly GMS Most v tomto ročníku vstřelili Svatopluk Boušek a Michal Pilař, přičemž oběma nahrával Jakub Černý.

Hospoda ULITA tak dokázala obhájit své loňské bronzové umístění a to přesto, že v základní části se umístila až na šestém místě.

Po střetu o bronz již bylo vše přichystáno k finálovému utkání, v kterém se proti sobě postavili dva největší favorité letošního ročníku a zároveň první a druhý tým základní části, tedy úřadující mistři Gamblers Most a nováček FC Jeptišky. V základní části to byly právě Jeptišky, kdo dokázal jednou Gamblery porazit a o to samé se chtěly pokusit i ve finále. Jejich sestava tomu ostatně napovídala, když kvalitou kádru byly s Gamblery minimálně srovnatelné.

Byly to však nakonec bohaté zkušenosti Gamblerů s malým fotbalem, které převážily finále na jejich stranu a přidaly jim další obhajobu titulu v Mostecké lize do výčtu jejich úspěchů. Gambleři šli ve finále záhy do vedení a to si přes poločasový stav 3:1 podrželi až do konečného vítězství 6:3. V zelenočerných mistrovských barvách pálili Ondřej Mentlík a Tomáš Režný (oba 2+0) a David Batelka a David Macko (oba 1+0). Na góly jim pak nahrávali dvakrát Ondřej Bíro z pozice gólmana a po jedné asistenci si připsali Tomáš Karaus, Tomáš Koudelka a Zdeněk Macháček. Ofenzivu stříbrných Jeptišek táhl zejména Jakub Hruštinec (1+1). S ním přesně pálili Danielové Kasal a Rulf. Zbývající asistence si pak připsali Jaroslav Horský a Marek Olah.

Mistrem DRFG Mostecké ligy, jejím zástupcem na příštím mistrovství republiky a případně i zástupcem v příštím ročníku Ligy mistrů se tak stali Gamblers Most.

Kanadské bodování play-off vyhrál Jakub Polák (9+4) z Gamblers Most. Ten získal třináct bodů stejně jako druhý Ondřej Mentlík (7+6) také z Gamblers a třetí Vít Popelka (4+9) z Hospody ULITA. O konečném pořadí této trojice nakonec rozhodoval počet vstřelených gólů.

Polák se stal s devíti zásahy rovněž nejlepším střelcem play-off a to před sedmigólovými Ondřejem Mentlíkem, Vladimírem Wagnerem z GMS Most a Vladimírem Běhavým z Hospody ULITA.

Nejvíce asistencí si připsal Vít Popelka (9) a stal se nejlepším nahrávačem play-off před trojicí Ondřej Mentlík, Jakub Hruštinec z FC Jeptišky a Michal Nguyen z GMS Most, která si připsala asistencí šest.

V rámci předávání individuálních ocenění po finálovém zápase byl jako každý rok udělen titul Nejplatnějšího hráče ročníku, kterým byl na základě hlasování kapitánů jednotlivých týmů hrajících ligu zvolen Ladislav Kešner. Do Síně slávy Mostecké ligy pak byl za ročník 2016 uveden brankář týmu proOFFICE, Milan Říha.
Finálový den učinil tečku za ročníkem 2016 Mostecké ligy a hráči i příznivci mosteckého malého fotbalu mohou vyhlížet jeho další ročník, který bude zahájen opět začátkem března 2017.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Aktuálně

Podnikání

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-mostecko.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací